Martyna Grobelny  zawodniczka LKJ Ochaby, w maju skończy 11 lat. W 2020 roku mając  10 lat  zdobyła złoty medal w Lesznie na HPP w gr A0 i srebrny w Jakubowicach również w A 0,  w A 2 zajęła  miejsce czwarte . W  Mistrzostwach Śląska w 2020 w skokach na kucach zajęła  3 miejsce. Martyna  plasuje się w czołówce w konkursach  na zawodach ogólnopolskich zarówno  na styl jak  i w konkursach w których o zwycięstwie decydują pkt i  czas.

1 . Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Jeżdżę prawie od urodzenia, a właściwie nawet przed, ponieważ moi rodzice również kochają konie i założyli własną stajnie .

Tam zaczęłam naukę jazdy  na koniu mojej mamy-Danonie .

2.Twój pierwszy kucyk , co możesz o nim powiedzieć ?

Moim pierwszym kucykiem była klacz szetlandzka o imieniu Doda . Niski kucyk bardzo lubił płatać figle i uciekać z padoku . Moi rodzice kupili ją gdy miałam 2 lata . Nauczyła mnie bardzo dużo .

3. Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz

Obecnie zakończyłam starty na klaczy  Frida, która wprowadziła mnie w sport i dała mi dużo radości i sukcesów na parkurach. Jeżdżę również na wałachu o imieniu El Willow Michael. 10 letni Willow jest moim 3 kucem jakiego mam . Pracuję z nim od 3 lat i od podstaw doszliśmy do porozumienia, dzięki czemu udaję nam się coraz częściej zająć dobre miejsce. Kolejnym kucem na którym obecnie jeżdżę jest Maks- jest bardzo  doświadczony    i znany z zawodów pod inną zawodniczka. Pracuję z nim dopiero 3 miesiące lecz i tak bardzo dobrze się dogadujemy.

4. Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Nie jest łatwo, ale dzięki temu, że mamy własną stajnię jest o wiele prościej. Mój dzień wygląda następująco : po porannym ogarnięciu się jadę do szkoły, obecnie siadam przed komputerem. Do około 14-15 mam lekcję, po ich zakończeniu od razu przebieram się i idę do stajni. Zawsze musi być szybko, żeby zdążyć, ale zawsze mogę liczyć na pomoc kochanych rodziców. Po dwóch jazdach wracam do domu i jem obiad, a później zabieram się za naukę.

5.Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

To, że mogę liczyć na mojego partnera czyli konia, a także  emocje między jeźdźcem a koniem. Doceniam bardzo  to, że koń to również nasz przyjaciel ,a nie tylko partner sportowy. Uwielbiam adrenalinę na zawodach.

6.Twój jeździecki idol ?

Raczej nie mam, ale na pewno wzoruję się Darią Kobiernik oraz Aleksandrą Kierznowską.

7. Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem?

Jednym z moich marzeń było zakwalifikowanie się na Cavaliadę, które w tym roku spełniłam. Mam również marzenia, aby pojechać na Mistrzostwa Europy Kuców. Moim największym marzeniem jest założenie własnej stajni sportowej.

8.Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Raczej nie, ale można powiedzieć, że muzyką. Kiedyś tańczyłam, lecz zaczęło brakować  na to czasu.

9. Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Na pewno chcę, żeby mój zawód miał wiele wspólnego z końmi . Chciałbym zostać jeźdźcem zawodowym i fizjoterapeutą koni .

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Oczywiście najwięcej zawdzięczam  rodzicom, którzy finansują moja pasję, a w szczególności mamie która jest moim trenerem na co dzień. Oczywiście wiele też zawdzięczam moim kucykom, które codziennie uczą mnie czegoś nowego i na zawodach dają z siebie wszystko.

11. Jak nie konie to co ?

Jak nie konie to nic.

12. Plany na najbliższy rok ?

Cavaliada , trzecia klasa sportowa, kolejny medal na Mistrzostwach Polski, a więcej zobaczymy co przyniesie rok 2020 .

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dużo sukcesów w 2020 roku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here