Lion i ja HZO DiM Salio październik 2019 r. fot. KH Photography

Matylda Szrajer zawodniczka Kieleckiego Klubu Jeździeckiego 25 kwietnia skończy 12 lat. Jest Mistrzynią Województwa Świętokrzyskiego Młodzików 2018 i 2019 w skokach przez przeszkody a także członkiem kadry województwa świętokrzyskiego. Wielokrotna zwyciężczyni konkursów na zawodach regionalnych, a na ZODiM plasująca się w pierwszej trójce. Trenuje pod okiem taty Herberta Szrajera Trzykrotna uczestniczka Cavaliady Future.

 

1.Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Rodzinny spacer 2016 rok

Moi rodzice a w zasadzie większość rodziny ze strony taty jeździ konno. Mój dziadek był założycielem WZJ w Kielcach w 1968 roku. Tak więc zanim nauczyłam się chodzić jeździłam już do stajni. Tata brał mnie przed siodło i jeździliśmy razem, jak mama nie widziała skakałam razem z tatą przez przeszkody. Pierwsze samodzielne jazdy rozpoczęły się kiedy miałam 4 lata.

 

2.Twój pierwszy kucyk , co możesz o nim powiedzieć ?

Berta i ja 24 czerwca 2012 .

Pierwszym „moim” kucykiem była Berta, którą mój wujek wydzierżawił dla mnie na wakacje. Miałam właśnie wtedy 4 lata. Berta miała ponad dwadzieścia lat, była bardzo grzeczna i mogłam na niej samodzielnie jeździć. Pierwsza próba galopu zakończyła się upadkiem, za co tata dostał burę od mamy. Potem jeździłam już tylko kłusem ganiając tatę po placu i pokonując pierwsze kawaletki. Jakiś rok późnej moja siostra Ania kupiła do swojego Pony Club śliczną rudą kuckę Różę. Początki na niej nie były łatwe, muszę przyznać, że była wtedy dość krnąbrnym kucykiem, często z niej spadałam. Ale w sezonie 2018/2019 między innymi dzięki Róży zakwalifikowałam się na Cavaliade. Róża fantastycznie skacze i jest ulubienicą dzieci w Pony Club Kielce.

Lion 18 lipca 2019

3.Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz.

Kucyk na którym aktualnie jeżdżę to najpiękniejszy, siwy, walijski Wolling’s Lion King. Dostałam go na 8 urodziny i od tej pory jest moim najlepszym przyjacielem. Na nim uczyłam się skakać i zaczęłam startować w zawodach. Razem braliśmy udział w Halowych i Otwartych Pucharach Polski oraz zawodach z cyklu Cavaliada Future, na które udało nam się zakwalifikować trzykrotnie. Lion jest najmilszym kucykiem na świecie i strasznym łasuchem. Jak wchodzę do jego boksu zawsze sprawdza mi kieszenie w poszukiwaniu smakołyków. Uwielbia banany i tarzanie w piachu . Ma zresztą boks z ogródkiem, w którym od wiosny do późnej jesieni uwielbia się relaksować.

4.Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Róża 27 maja 2018 r.

Dzień zaczynam od porannej awantury z rodzicami, bo oczywiście nie chcę wstawać (haha !) Naburmuszona😊 jem śniadanie, a następnie idę na 7.45 do szkoły. Po lekcjach, już w dobrym humorze wracam do domu i zgłaszam gotowość do wyjazdu do stajni, ale oczywiście najpierw muszę odrobić lekcje. Najczęściej koło 17 jadę na trening z którymś z rodziców. Do stajni mam niedaleko około 4 km dlatego latem jeżdżę na rowerze. Treningi ze mną nie są łatwe, niestety bardzo często dyskutuje z tatą lub mamą. Znajomi w stajni, twierdzą, że moi rodzice mają anielską cierpliwość. Mam nadzieję, że z wiekiem mi to przejdzie. Po powrocie do domu zazwyczaj muszę się jeszcze pouczyć. Oprócz szkoły samej w sobie mam jeszcze dodatkowe lekcje z angielskiego i niemieckiego.

Lion PP Jakubowice 2018 r.

5.Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

To, że daje mi możliwość obcowania z tak cudownymi zwierzętami jakimi są konie. Uwielbiam też atmosferę na zawodach

6.Twój jeździecki idol ?

Moim jeździeckim idolem jest mój tata, który startował na zawodach międzynarodowych i Mistrzostwach Polski, a z zawodników młodszego pokolenia: Dalia Lehmann, Maja Marchwicka i mój „kolega klubowy” Krzysztof Okła, którego niejednokrotnie podpatrywałam w domu na treningach.

Cavaliada Poznań 2019 fot. Świat Koni

7.Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem, czy Cavaliada była jednym z nich?

Cavaliada nie była moim jedynym marzeniem ale jest marzeniem spełnionym. Bardzo bym chciała wygrać HPP lub Mistrzostwa Polski, a moim największym marzeniem jest pójście w ślady mojej siostry Marty i start na Mistrzostwach Europy Pony. Bardzo też bym chciała , żeby Lion został u mnie na zawsze.

8.Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Lion PP Strzegom 2017 r.

Kiedyś interesowałam się tańcem, tańczyłam salsę, baciatę i jazz. Brałam udział w turniejach tanecznych indywidualnie i razem z koleżankami w formacji tanecznej (dwukrotnie zdobyłyśmy Mistrzostwo Polski). Niestety musiałam dokonać wyboru, co chcę dalej robić bo zawody jeździeckie i taneczne były w tych samych terminach, a nie mogłam wystawić koleżanek z formacji tuż przed startem.

9.Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Lion PP Jakubowice 2018 r.

W przyszłości bardzo chciałabym zostać weterynarzem, ta praca mnie interesuje. Mogłabym pomagać zwierzętom dużym i małym.

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Moje sukcesy zawdzięczam tacie, mamie (najlepszemu luzakowi) i ich cierpliwości do mnie podczas treningów. Muszę przyznać, że często tą cierpliwość wystawiam na ciężka próbę podczas codziennej pracy, z tatą mam treningi skokowe a z mamą jeżdżę po płaskim. No i oczywiście dzięki Lionkowi, który mnie bardzo wiele nauczył. Nie można też zapominać o systematycznej pracy, która przynosi efekty. Jeżdżę konno 5 – 6 razy w tygodniu.

Lion ZO DiM Poczernin 2019

11.Jak nie konie to co ?

Jak nie konie to może taniec, ale konie ponad wszystko.

 

 

12. Plany na najbliższy rok.

Plany na najbliższy rok skromne: wygrać HPP, zakwalifikować się na Young Stars do Sopotu, wygrać PP i powrócić w grudniu na Cavaliadę. Ha ha !!! 😊

A poważnie to staram się nie wybiegać bardzo z planami bo w zeszłym roku tak było i niestety niewiele udało się zrealizować bo życie płata różne figle. Po prostu będę robić swoje i dobrze się przy tym bawić.

 Dziękujemy za rozmowę , życzymy spełnienia marzeń i realizacji planów .

Lion i ja HZO DiM Salio październik 2019 r. fot. KH Photography
Róża 27 maja 2018 r.
Lion 27 maja 2018
Lion lipiec 2019 r.
Mama i ja na Starlet 3 kwietnia 2009 r
Berta 2014 r
Lion 5 lutego 2017
Lion Cavaliada Poznań 2017 fot. M&R PHOTO
Lion HZO DiM Michałowice 2019 fot. Przemysław Antosz
Ja i tata 16 sierpnia 2009 r.
Urodziny Liona 13 czerwca 2017 r
Berta lipiec 2014 r.

 

Róża 26 kwietnia 2018
Starlet i ja 2011 r

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here