Fot. Fotokonik Fotografia

Nikola Panarowicz , 14- letnia zawodniczka KJ Bonanza Jędrzychowice. Złota medalistka  HPP 2020 w Lesznie w gr C. Aktualnie prowadząca w Rankingu PZJ w gr C oraz plasująca się na dwóch pierwszych miejscach w Rankingu Par 2020.

 

 

1 . Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Od małego uwielbiałam bawić się zabawkowymi konikami. Pewnego razu rodzice zabrali mnie na pierwszą oprowadzankę, następnie była  pierwsza lonża i w końcu pierwsza samodzielna jazda. Było to chyba w wieku 7 lat i od tego czasu wiedziałam, że właśnie jeździectwo będzie moją pasją.

2.Twój pierwszy kucyk , co możesz o nim powiedzieć ?

Fot. Fotokonik Fotografia

Moim pierwszym kucykiem jest Maroko, który jest już ze mną od 2016 roku. Kupiliśmy go jako surowego 3 latka. Na początku nasza współpraca była trudna, Maroko był bardzo niesfornym kucykiem. Mimo ciężkiej, długiej, pełnej wyrzeczeń pracy udało nam się osiągnąć wszystko co teraz zdobyliśmy.

 

3.Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz

Aktualnie moimi podstawowymi kucykami są : Anapon Black Beauty oraz Maroko. Anapon Black Beauty jest to 5 letnia klacz również od podstaw wypracowana przeze mnie.  Beti (tak ją nazywamy na co dzień) jest bardzo utalentowana oraz szybko się uczy co można zauważyć na odbytych tegorocznych zawodach. Maroko to jedyna i niepowtarzalna łaciata gwiazda. Dużo ze sobą przeżyliśmy przez co jesteśmy zgranym duetem. Zaufanie i wspólnie spędzony czas to fundamenty naszego sukcesu. Kolejnymi kucykami z którymi pracuje są Rasel,  Frezie oraz  Rinaldo-drum ven het juxschot.

Fot. Horse&Pony

4.Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Lekcje zaczynam o godzinie 8 a kończę o 15.20. Po szkole od razu odrabiam lekcje oraz się uczę. Do stajni mam około 7km co bardzo ułatwia mi godzenia obowiązków szkolnych z pasją.

 

5.Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

Jeździectwo najbardziej kocham za kontakt ze zwierzętami. Wszystkie odczucia i emocje podczas czasu spędzonego z końmi.

                                                                 6.Twój jeździecki idol ?

Fot. Horse&Pony

Nie mam jednego idola. Każdy z jeźdźców który ma w sobie spokój i opanowanie oraz tworzy z koniem jedność i zgrany duet jest dla mnie autorytetem.

 

 

 

7.Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem?

Na tą chwilę moim marzeniem jest obrona tytułu Halowego Mistrza Polski w grupie C.

8.Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Poza jeździectwem niczym innym się nie interesuje

9. Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Nie posiadam jeszcze wymarzonego zawodu lecz wiem, że bardzo bym chciała wiązać moją przyszłość z końmi.

10.Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Fot. Horse&Pony

Swoje sukcesy zawdzięczamy rodzicom a w szczególności tacie, który wszystko finansuje, jeździ ze mną na zawody, pomaga przy koniach czy spełnia się w roli trenera. Gdyby nie tata i jego ogromna wiara we mnie nie wiem czy byłabym na takim poziomie jak jestem.

 

 

11.Jak nie konie to co ??

Jak nie konie to nic.

12.Plany na najbliższy rok

Ścisłych planów jako takich nie mam. Myślę, że wszystko wyjdzie w „praniu”, ale chciałabym obronić złoty tytuł z Halowego Pucharu Polski.

 Dziękujemy za rozmowę , życzymy dużo sukcesów na parcurach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here