Cavaliada Future zawody stworzone dla dzieci, które są przyszłością jeździectwa w Polsce. Z uwagi na sytuację pandemiczną w tym sezonie wygląda to nieco inaczej niż w poprzednich latach. Tym razem publiczność kibicuje przed ekranem komputera podczas trzech imprez : Poznań dwa razy i raz Kraków. Przypomnijmy, że prawo startu przed publicznością CAVALIADY posiada po 8 zawodników z każdej kategorii, w tym automatycznie złoci medaliści Pucharów Polski i Mistrzostw Polski z grup A1 i A2. W tym roku podczas sześciu zawodów kwalifikacyjnych, które rozgrywane były od  lipca, w kategorii A1 (MINI) rywalizowało aż 65 dzieci, a w kategorii A2 (MIDI) 93 zawodników. Poniżej prezentujemy 16 zawodniczek, które wywalczyły sobie prawo startu w Cavaliadzie Future w sezonie 2021.Start w tej prestiżowej imprezie jest marzeniem większości dzieci jeżdżących konno. Marzenia te mogą się spełnić co roku tylko dla 16 dzieciaków jeżdżących najlepiej w kwalifikacjach. Poznajcie je bliżej :

 

KATEGORIA MIDI

fot. z archiwum zawodniczki

1.Gosia  Babczyńska  zawodniczka  Klubu Jeździeckiego Mustang Jaworzno – kuc Jagienka. W 2020 roku zdobyła dwa złote medale:
w Mistrzostwach Polski Młodzików w gr A2 w Jakubowicach i HPP
w Lesznie czym zapewniła sobie start na Cavaliada Future. Zwyciężczyni wielu konkursów na zawodach ogólnopolskich
i regionalnych. Małgosia ze swoimi kucykami to jedna z najwaleczniejszych par kucykowch, bez wątpienia niejednokrotnie jeszcze będzie o nich głośno. W rankingu PZJ w A2 zajęła 2 miejsce. Jest to jej pierwsza Cavaliada  i startuje na niezmiernie szybkiej                                         Jagience.

 

2. Martyna Grobelny zawodniczka LKJ Ochaby- kuc Maks. W 2020 roku mając  10 lat

fot. Horse&Pony

zdobyła złoty medal w Lesznie na HPP w gr A0 i srebrny w Jakubowicach również w A 0,  w A 2 zajęła  miejsce czwarte . W  Mistrzostwach Śląska w 2020 w skokach na kucach zajęła  3 miejsce. Martyna  plasuje się w czołówce w konkursach  na zawodach ogólnopolskich zarówno  na styl jak  i w konkursach w których o zwycięstwie decydują pkt i  czas. W rankingu PZJ A0 uplasowała się na 3 pozycji. Staruje na siwym Maksie i jest to ich pierwsza Cavaliada.

 

3.Kornelia Jurasz  zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn-kuc Rolex. W 2020 roku na OOM zajęła drugie miejsce. Uczestniczyła w 2 kwalifikacjach do Cavaliady  gromadząc 35 pkt. Amazonka startuje z powodzeniem w konkursach regionalnych i ogólnopolskich . Dosiada aktualnie 17 letniego siwego Rolexa 2. W rankingu PZJ w A2 zajęła 3 miejsce. Dla Korneli to druga  Cavaliada a dla Rolexa 4.

 

 

fot. z archiwum zawodniczki

4.Weronika Mucha zawodniczka JKS Hanna – kuc Demon Del. Aktualna Wicemistrzyni Dolnego Śląska w skokach na kucach. Zawodniczka plasująca się w czołówce na zawodach ogólnopolskich . Weronika brała udział w trzech kwalifikacjach  do Cavaliady  gromadząc 32 pkt. Jest to pierwsza Cavaliada tej pary.

 

 

 

 

fot. z archiwum zawodniczki

5. Kornelia Naumiuk zawodniczka KJ Kucykowa Zagroda – kuce Domino i Jawa. Mistrzyni Warszawy i Mazowsza w kategorii kuce gr C w skokach 2020, w tych samych Mistrzostwach 4 miejsce w gr A2, szósta na Mistrzostwach Polski Młodzików gr A2 w Jakubowicach 2020. Na Halowym Pucharze Warszawy i Mazowsza zajęła 5 miejsce w gr A2. Na obu swoich kucykach plasuje się w ścisłej czołówce w konkursach stylowych. Amazonka brała udział w czterech kwalifikacjach do Cavaliady. W rankingu PZJ w A2 zajęła 7 miejsce. Domino jest po raz 4 na Cavaliadzie, a Kornelia i Jawa po raz pierwszy.

 

6.Zuzanna Przybylska zawodniczka JUKS Abakus Kaczyna – kuc Westerveld’s Olievier.

W 2020 roku na Mistrzostwach Polski Młodzików na Kucach w gr A2 w Jakubowicach zajęła drugie miejsce. Brązowa medalistka Mistrzostw Wielkopolski w skokach na kucach 2020. Uczestniczyła w trzech kwalifikacjach do Cavaliady, gromadząc  52 pkt czym zapewniła sobie drugie miejsce w rankingu. W rankingu PZJ w A2 zajęła 5 miejsce. Dla Zuzy i jej kuca Westerveld’s Olievier to pierwsza Cavaliada.

 

fot. Horse&Pony

7.Nel Skotarczak zawodniczka KJ Podkowy Gruszczyn – kuce Wikking PP i HelabaD’Insegotte. Nel startowała w 6 kwalifikacjach zdobywając 39 pkt . Amazonka  jest srebrną medalistką HPP w 2018 r. w A 1 i w 2019  w gr A2, aktualna Mistrzyni Wielkopolski w skokach na kucach. Wielokrotna zwyciężczyni finałów gr A1,A2 i C . Z powodzeniem rozpoczęła starty na dużych koniach. W rankingu PZJ w A1 zajęła 3 miejsce ,a w A2 wygrała. Wiking PP- jest drugi na Cavaliadzie , a HelabaD’Insegotte debiutuje. Natomiast Nel startuje na Cavaliadzie po raz trzeci.

 

fot .Horse&Pony

8.Karolina Wernerowicz zawodniczka KJ Akademia Kucania – kuc Vales Blueray. Sezon 2020 zakończyła na 6 pozycji w Rankingu PZJ w Gr A 2 oraz 4-5 w Rankingu WMZJ. Dokonała tego plasując się na zawodach ogólnopolskich w ścisłej czołówce w konkursach na styl (często zajmując I miejsce) jak i w konkursach gdzie o zwycięstwie decydują pkt i najkrótszy czas przejazdu. Wygrała również Finał A2 w Poczerninie 2020 r. Dla Karoliny i jej kucyka to                                                                 pierwsza Cavaliada.

KATEGORIA MINI 

fot. Horse&Pony

1.Iga Chojowska zawodniczka bez przynależności klubowej- kuc Beneton .
Z powodzeniem startuje na zawodach ogólnopolskich i regionalnych zajmując  czołowe miejsca w finałach gr A1 jak i w konkursach stylowych ( min. 3m w Finał A1 HZO DiM Michałowice, Leszno).W rankingu PZJ w A1 uplasowała się na 14 miejscu. Brała udział w trzech kwalifikacjach do Cavaliady  . Dla Igi i Benetona  to pierwsza Cavaliada.

 

fot. Horse&Pony

2.Zofia Ciszek zawodniczka KJ Akademia Kucania – kuc Bełt. Srebrna medalistka Mistrzostw Warszawy i Mazowsza 2020 w gr A2 i szósta w gr A1, w PP w Jakubowicach w 2020 w gr A1 uplasowała się na piątym miejscu. Brała udział we wszystkich 6 kwalifikacjach zdobywając 54 pkt co zapewniło jej pierwsze miejsce w rankingu kwalifikacyjnym. W rankingu PZJ w A1 zajęła 7 miejsce. Dla Zosi i Bełta jest to pierwsza Cavaliada.

 

fot.Horse&Pony

3.Wiktoria Cwalina  zawodniczka KJ Podkowy Gruszczyn – kuc Ramiro. W 2019 roku rozpoczęła przygodę ze sportem startując w konkursach zabawowych. A już w 2020 roku zdobyła 6  medali (w ujeżdżeniu i skokach). Ponadto Wiktoria zwyciężyła w Rankingu PZJ w gr A1, a  w gr A 2 zajęła 4 miejsce . Razem z S-Piorunem wygrała Ranking Par 2020 prowadzony przez nasz portal. Dla Wiktorii to pierwsza Cavaliada a dla Ramiro 3.

 

fot. Ola Zając

4. Hanna Kanoniczak zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn – kuc Wildzang’s Rose Shaundi. Uczestniczyła w trzech kwalifikacjach do Cavaliady gromadząc 29 pkt. Jest to pierwsza Cavaliada tej pary.

 

 

fot. Horse&Pony

5. Maja Kliś  zawodniczka reprezentująca barwy klubu Profit Orzesze – kuc Klara . Kwalifikacje do Cavaliady ukończyła na 3 miejscu gromadząc 49 pkt. Maja to aktualna  Mistrzyni Śląska na kucach w skokach (2020 r.).Brązowa medalistka  Mistrzostw Polski Południowej 2018 , Brązowa medalistka HP Śląska w 2019 roku, Mistrzyni Polski Południowej 2019. Zawodniczka plasuje się na czołowych miejscach na zawodach rangi regionalnej i ogólnopolskiej min.  1 m w Finale A1 DiM Michałowice 2020, 2  w Finale A1 DiM Salio 2020. W rankingu PZJ A1 uplasowała się na 6 miejscu. Dla Mai i Klary to pierwsza Cavaliada.

 

fot. Horse&Pony

6.Paulina Słoniec  reprezentuje barwy KJ Trachy – kuce Frankenhoeh’s Mylord i Wendy  . W 2020 roku zdobyła brązowy medal w HPP w A1, srebrny w A0, dwa srebrne medale w Mistrzostwach Śląska  (Kuce gr I i II). Brązowy medal na PP w Jakubowicach 2020 w gr A1. Brała udział w pięciu  kwalifikacjach do Cavaliady zdobywając 45 pkt. Paulina to amazonka , która  bardzo często wyjeżdża do dekoracji podczas zawodów DiM zarówno w konkursach na styl jeźdźca jak i konkursach gdzie o zwycięstwie decyduje najmniejsza liczba pkt karnych i najkrótszy czas. W rankingu PZJ w A1 zajęła 2 miejsce. Dla Pauliny to druga Cavaliada , Frankenhoeh’s Mylord  oglądamy już po raz szósty na Cavaliadzie, a Wendy debiutuje  na tej imprezie .

fot. Horse&Pony

7. Tola Wawrzkiewicz zawodniczka reprezentuje barwy Sopockiego Klubu Jeździeckiego – kuce Halny i Topaz. W 2020 roku na HPP w Lesznie zdobyła złoty medal w gr A1 co dało jej wejście na Cavaliadę bez konieczności kwalifikacji na poszczególnych zawodach. Tola ponadto w 2020 roku zdobyła dwa medale w Halowych Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu na kucach : srebrny w kategorii młodzików 8-10 lat i brązowy w kategorii młodzicy ( Michałowice) . W Mistrzostwach Polski Kuców (Barłomino) w kategorii młodzicy -medal złoty. Jest również aktualną Mistrzynią Polski Północnej w skokach na kucach w kategorii młodzicy i w tych samych Mistrzostwach w kategorii junior młodszy zajęła miejsce trzecie. W rankingu PZJ w A1 uplasowała się na 5 miejscu. Dla Toli i Topaza  jest to pierwsza Cavaliada a dla Halnego druga.

fot. Horse&Pony

8. Zosia Wierucka zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn i kuc Cykor . W Mistrzostwach Wielkopolski w skokach na kucach 2020 uplasowała się na 4 miejscu. Kwalifikacje do Cavaliady ukończyła na 6 miejscu gromadząc 41 pkt. Mimo tak młodego wieku ma już na swoim koncie wiele udanych przejazdów w konkursach stylowych i finałach gr A1. W rankingu PZJ w w A 1 uplasowała się na 4 miejscu. Zosia startuje na Cavaliadzie po raz pierwszy a Cykor po raz drugi .

Trzymamy kciuki za amazonki i życzymy dobrej zabawy pełnej zdrowych sportowych emocji.

Od następnego tygodnia zapraszamy do wywiadów z zawodniczkami w cyklu: „12 pytań do…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here