W tegorocznych Mistrzostwach Polski Dzieci I wzięło udział 20 amazonek, walka trwała do samego końca a medalistów wyłoniła rozgrywka. 1 miejsce dzięki kapitalnej i bezbłędnej jeździe wywalczyła Maja Marchwicka/Silvana, która obroniła tytuł z ubiegłego roku, 2 miejsce zajęła Klara Kozioł i Rocky Tuszyński Klub Jeździecki Garbówek, a 3 lokata powędrowała do ubiegłorocznej srebrnej medalistki tej kategorii Julii Jabłońskiej. Miejsce 4 i wielkie brawa należą się Wiktorii Jannasz, która dzielnie walczyła do ostatniej przeszkody w rozgrywce.

„Zawody w Jakubowicach są jednymi z moich ulubionych. Jest to coś nie do opisania, gdyż trzy lata z rzędu wygraliśmy Mistrzostwa Polski i dowieźliśmy zerowe konto do końca, w tym roku do finału wybrałam tego mniej doświadczonego konia, który po raz pierwszy jechał tak wysoki konkurs uważam, że była to bardzo dobra decyzja. W Jakubowicach zawsze jest wspaniała atmosfera i bardzo dobre warunki dla koni jak i dla jeźdźców na pewno bardzo chętnie będę tam wracać”- Maja Marchwicka.

Mistrzostwa Dzieci w ujeżdżeniu odbyły się w Radzionkowie, a na starcie pojawiło się 10 par. 1 miejsce zajęła Taja Zoll na koniu Blacky, 2 miejsce zajęła podopieczna Ilony Janas, Natalia Płata natomiast medal brązowy wywalczył Dionizy Polikowski i Qiu.

Fot . Łukasz Kowalski

Mistrzostwa Dzieci WKKW – Moszna 2019. Bardzo wymagający okazał się cross, młodzi zawodnicy powiedzieli, że „było co robić”. Wyniki prezentują się następująco: 1 miejsce Wirginia Dąbrowska i MG Polaco, 2 miejsce Michał Sieńko i Marsylia, 3 miejsce Hanna Sergiel i Ineza W. „Stwierdzam, że o wiele trudniej jest bronić tytułu niż go, „gonić”. Jestem szczęśliwa i trudno mi w to uwierzyć, że po raz drugi zostaliśmy złotymi mistrzami polski młodzików WKKW tym bardziej się cieszę że to ostatni rok w tej kategorii wiekowej. Oba konie spisały się świetnie. Konkurencja była bardzo wyrównana w ostatniej próbie (skoki) nie mogłam pozwolić sobie na nawet jedną zrzutkę gdyż wypadła bym poza podium. Jestem szczęśliwa, że zrobiłam to po raz drugi, dziękuje wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki”- Wirginia Dąbrowska.

Gratulacje dla zawodników, trenerów, rodziców i całych ekip!