Berenika Biela 12- letnia zawodniczka KJ Centrum Hipiki Jaszkowo. Awans do Cavaliady dało jej 4 miejsce w kwalifikacjach i 44 pkt. Startowała w 5 kwalifikacjach.  Na Cavaliadzie startował na Halnym, kucyku udostępnionym przez Klaudię Kostrzewską, trenuje obecnie pod okiem Pani Asi Stołowskiej. Berenika to brązowa medalistka Mistrzostw Wielkopolski, na ZODiM plasująca się w ścisłej czołówce. Halny to 7-letni kuc walijski.

 

1.Jak zaczęła się twoja przygoda z końmi?

Moja przygoda zaczęła się, kiedy byłam bardzo mała i spędzałam wakacje u cioci na wsi pod Łomżą wśród dzikich kucyków. Codziennie razem z mamą chodziłyśmy je karmić i głaskać.  Od tego czasu, gdziekolwiek jeździliśmy, ja tylko chciałam tam, gdzie były konie. W przedszkolu mama zapisała mnie do Pony Club w Poznaniu, gdzie zaczęłam jeździć na kucyku Felusiu.  Gdy miałam 5 lat trafiłam do Centrum Hipiki Jaszkowo, gdzie zaczęłam jeździć, najpierw w szkółce i na obozy jeździeckie.  Jaszkowskie kucyki pana Antoniego nauczyły mnie wiele.

2.Twój pierwszy kucyk, co możesz o nim powiedzieć?

Moim pierwszym kucykiem, który wprowadził mnie w świat zawodów była Mi-Mi.  Była tak kochana, że wystarczyło dobrze siedzieć i w miarę kierować, a Mi-Mi pokonywała w swoim, nie za szybkim tempie, ale na „zero” parkur. Następnym kucykiem był Mustang, który nauczył mnie pokory i radości z ukończonego parkuru, ponieważ większość parkurów kończyliśmy na trzeciej przeszkodzie. Na szczęście, w tym samym czasie, zaczęłam jeździć na słynnym Garbonosie, prawdziwym kucu profesorze, które umiał mnie pocieszyć po nieudanych przejazdach z Mustangiem. Z Garbonosem zaczęłam prawdziwą przygodę sportową i ukończyłam pierwszy mój Halowy Puchar w Lesznie. Moimi następnymi ukochanymi kucykami sportowymi były Pysia i Denis.  Z nimi byłam na Mistrzostwach w Jakubowicach, a z Denisem zdobyłam II Vice –Mistrzostwo Wielkopolski.

3. Parę słów o kucykach/kucyku na którym aktualnie jeździsz?

Obecnie jeżdżę na wspaniałym młodym kucyku Halnym, który jest bardzo dzielny i świetnie poradził sobie na Cavaliadzie. Dodatkowo od 2 tygodni  jeżdżę na słodkiej Wildzang’s Rose Shaundi, która również zaczyna swoją karierę sportową i ostatnio z sukcesem zadebiutowała na HZODiM.

 

4. Jak wygląda Twój dzień ? Jak godzisz obowiązki z pasją?

Chodzę do szkoły Eureka w Poznaniu i codziennie mam lekcje od godziny 8.30 do 16.10 Potem mam treningi codziennie, oprócz  środy i weekendów, kiedy jadę na zawody.  Po treningach wracam do domu robię część lekcji i idę spać. Obowiązki szkolne z pasją czasem godzę lepiej a czasem gorzej.

5. Co najbardziej kochasz w jeździectwie ?

W jeździectwie najbardziej kocham więź z koniem.

6. Twój jeździecki idol ?

Moim jeździeckim idolem jest Krzysztof Ludwiczak, Martin Fuchs oraz Jarosław Skrzyczyński.

7. Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem?

Jednym z moich największych marzeń jeździeckich był udział w Cavaliadzie, a teraz takim marzeniem jest start w Mistrzostwach Europy.

8. Interesujesz się poza jeździectwem ?

W sumie to interesuję się tylko jeździectwem (haha).

9. Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Nie zastanawiałam się jeszcze nad tym.

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy ?

Moje sukcesy zawdzięczam moim rodzicom , trenerom i oczywiście wszystkim kucykom.

11. Jak nie konie to co ?

Jak nie konie to ….nie zastanawiałam się nad tym nigdy.

12. Plany na najbliższy rok?

Moje plany to udział w HPP i MP i dużo, dużo zawodów ogólnopolskich.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dużo sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here