Bardzo dobra jazda Polaków na CSIO w słowackim Samorin. Wszystkie trzy młode reprezentacje Polaków, Puchar Narodów zakończyły na podium.

Polska drużyna startująca na kucach w składzie Dominika Henzel i Tiffany , Oliwia Płatek i Makuba 21 , Agata Kamińska oraz Czingis Chan , Aleksandra Osuch i Rosa w Pucharze Narodów wywalczyła 2 miejsce.

W kategorii Dzieci , gdzie rywalizowało 6 drużyn Polska reprezentacja ukończyła Puchar Narodów z wynikiem zaledwie 1 pkt karnego i tym samym stanęła na najwyższym podium . W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Klara Kozioł i Rocky (0/8), Laura Kłapińska i Captain (1/1), Maria Brańka-Borja i Camilla (0/0) oraz Daria Pietrzak i Monsun (0/0). Na drugim miejscu reprezentacja Niemiec – 4 pkt., a na trzecim Czechy – 8 pkt.

Natomiast Juniorzy w składzie Laura Barańska i Codetia VDL (10/5), Aleksandra Zybała i Sophia (8/21), Zuzanna Jarocka (10/6) i Chito Blue oraz Mikołaj Barański i Do It (9/9). Puchar Narodów zakończyli na miejscu trzecim.

Grand Prix Pony Agata Kamińska na Chingis Chan i Aleksandra Osuch na Rosie zakończyły z jednym błędem i uplasowały się na 4 i 6 pozycji.

zdjęcia  : FP Justyna Płatek i Sylwia Kamińska