Zofia Sondej i Maks

W weekend na Hipodromie Kieleckiego Klubu Jeździeckiego odbyły się eliminacje do OOM w skokach przez przeszkody Regionu III w skład , którego wchodzą województwa:Małopolskie, Opolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie.  Na starcie stanęło 8 kuców i 20 dużych koni . Po dwóch półfinałach – konkursach na styl prowadziła Zofia Sondej na Maksie z Kieleckiego KJ z wynikiem 3,34 pkt, druga była Oliwia Stolarska na Vista Ponysport z Katowickiego KJ z wynikiem 5,17 , a trzeci Kevin Pszowski na Legioniście z 7,5  pkt.

 

Kevin Pszowski i Legionista

 

W dużych koniach prowadzenie po półfinałach objęła Anna Kulawik na Grasshopper z KJ Vena Rogoźnik z wynikiem 3,67, druga była Kaja Langer na Biqueen z KJK Romiko Żywiec uzyskując 5,17 pkt i trzecia Otylia Barczyk na Melody z St.KJ Profit Orzeszek w wynikiem 6,33 pkt.

W finale po wyrównanej walce kolejność pierwszej trójki po półfinałach nie uległa zmianie:

Im-ce  Zofia Sondej , II m-ce Oliwia Stolarska , III Kevin Pszowski .

Oliwia Stolarska i Vista Ponysport

W dużych koniach w finale nastąpiły pewne zmiany i tak ostatecznie w eliminacjach do OOM zwyciężyła Kaja Langer , II miejsce Agata Borowczyk, a III miejsc wywalczyła Anna Kulawik.

W miniony weekend rozegrano również eliminacje do OOM w Regionie I w skład którego wchodzą województwa : Pomorskie, Kujawsko -Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, tu również na starcie stanęło 8 kuców , a dużych koni 17.

W Finale kuców kolejność pierwszej trójki po półfinałach nie uległa zmianie i wyglądała następująco : I m-ce Paulina Pellowska na Jowiszu z JKS Barłomino z wynikiem 4,33 pkt, II m-ce Karina Ludwicka na Korund z LKJ Gałkowo z wynikiem 6,67,  a III m-ce Antonina Pakur i Leminus z Sopockiego KJ z wynikiem 6,83.Eliminacje do OOM  Dużych koni wygrała Zuzanna Niziołek na Marice z Sopockiego KJ z 4 pkt,  drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Lasecka na Golden Girl z KJ Wiecanowo uzyskując 4,5 pkt, a z trzecią lokatą do domu wróciła Iga Biegalska na Cardhu z Sopockiego KJ z wynikiem 4,83 pkt.

Fot. Kinga Adrych Fotografia
Anna Kulawik i Grasshopper
Oliwia Stolarska i Vista Ponysport

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom !!!!

Ile ostatecznie pojedzie koni i kuców na Finał OOM w skokach dowiemy się po zakończeniu wszystkich eliminacji poszczególnych regionów.

Kolejne eliminacje w skokach odbędą się :

Region II – woj. Mazowieckie, Lubelskie, Łodzkie i Podlaskie 28-29 lipca 2020 OJ Fidelius

Region IV – woj. Wielkopolskie, Dolnośląskie,Lubuskie i Zachodnio-Pomorskie  28-29 lipca 2020 Wielka Lipa.

Galeria z przejazdów już jutro, chętnych na zdjęcia prosimy o inf. na aders na horse.pony@op.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here