W miniony weekend w Sopocie rozegrano Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody.  Kuce rywalizowały w trzech kategoriach:  A1 Młodzicy,  A2 Młodzicy i Kuce  Juniorzy Młodsi. Oba półfinały rozegrano jako konkursy na styl jeźdźca.  Finał odbył się na zasadach konkursu dokładności. W kategorii A1 od I półfinału prowadzenie objęła Paulina Pellowska z JKS   Barłomino dosiadająca 22-letniej  fantastycznej Klausinki, para ta do końca nie oddała prowadzenia w Mistrzostwach tym samym zawodniczka zdobyła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w kategorii A1. Druga była Lena Falkiewicza na Melodii reprezentująca Otomiński Klub Jeździecki ,a trzecia na podium stanęła Maja Szukalska na Lukrecji.

W kategorii A2 pierwsze miejsce zajęła Tola Wawrzkiewicz  na Isgarze, druga była Wiktoria Ryciak na koniu Kali obie zawodniczki z Sopockiego Klubu Jeździeckiego.  Na miejscu trzecim uplasowała się Zofia Pakur na Cyrano z JKS   Barłomino.

W Mistrzostwach Juniorów Młodszych na Kucach ponownie triumfowała Paulina Pellowska z JKS   Barłomino dosiadająca tym razem Jowisza, którego jeszcze do nie dawna można było podziwiać  pod Amelią Szczupakowską , pod którą Jowisz z powodzeniem pokonywał parcoury na Cavaliada Futre 2017/2018.

Tytuł I -Vice Mistrza Pomorza Juniorów Młodszych zdobyła Maria Padalak  na Tigra Forest z Otomińskiego Klubu Jeździeckiego. A trzecia na podium stanęła Wiktoria Ryciak na Wonderful Son Of Psik.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki na :  https://zawodykonne.com/zawody/hipodromsopot/114

A już w najbliższy weekend w Poczerninie Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza Kucy, Małych Koni i Amatorów 2019. Kategoria A2 kucy rozgrywana będzie pod patronatem  www.horsepony.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here