W miniony mroźny zimowy  weekend w Sopocie rozegrano drugie w tym roku HZO DiM będące pierwszą kwalifikacją do Sopot Young Stars. Na starcie stanęło 231 par, którym pogoda nie była straszna. W piątkowych konkursach stylowych dużych koni  w konkursie L uzyskując 1 pkt i 1-4 miejsce ex aequo zajęli : Adam Goszczyński na Culumbus z SKS  Jumping Events, Maria Rybska na Chambertina z KS Forrest Pony Club , Eryka Mikołajczyk na Assadur z KJ Osadkowski  ( dwa razy).

W P klasie na 0,5 pkt przejechały Antonina Kucharska na La Strada L para bpk i Lena Czeszejko-Sochacka na Balans z JKS u Robsonów. W konkursie 120 cm trzy zawodniczki uzyskały  1,5 pkt : Anna Bieńkowska na Cortez , Zuzanna Dąbrowska na Orinoko i Wiktoria Ryciak na Veronie. W klasie C zwyciężyła Joanna Tejchman-Konarzewska na Enzo uzyskując 1.5 pkt.  W sobotę rozegrano konkursy stylowe kucy i tak w 50 cm zwyciężyła Milena Rąbca na Klausince z wynikiem 1,5 pkt. W konkursie  60 cm 1-2 miejsce ex aequo Pola Pietrzak na Panna Migotka i Zuzanna Okroy na Windhoek’s Jantar uzyskując 1,5 pkt., a trzecia z wynikiem 2.0 pkt debiutująca w zawodach Sonia Pliem -Perka  najmłodsza z Teamu Sisters Pliem-Perka.  Tola Wawrzkiewicz na Halnym uzyskując wynik 0,5 pkt zwyciężyła w konkursie  70 cm. Najładniej pojechała również w konkursie 80 cm na swoim drugim kucyku Isgaar uzyskując 1,0 pkt. Zwyciężczynią konkursu na styl 90 cm została Martyna -Pliem-Perka  na Nancy Ponysport z wynikiem 1,5 pkt. Z takim samym wynikiem Lena Janiszewska na Pride of Ballymore wygrała konkurs 100 cm. Maggie Misztal na Diablo Lazar i Amelia Zubczyńska na Touaregu konkurs 110 ukończyły z wynikiem 2,0 pkt. Natomiast na wysokości 120 cm na styl najlepsza okazała się Nell Sówka na Laxusie  uzyskując notę 0,5 pkt.

Niedzielne finały grup rozegrane zostały jako konkursy zwykłe  tak więc od samego początku zawodnicy jeździli szybko i wykorzystując różne skróty.

Finał gr A0 wygrała Adriana Czarnecka na Wincentym para bpk, II miejsce zajęła Milena Rąbca na KLausince z JKS Niestępowo a III miejsce Natalia Gudan z Polish Pony Club.

Pierwsze trzy pary Finał A 1 to : Zofia Kamińska i Pasjonata Amigo z KJ Ranczo Kołata, Zofia Wierucka i Cykor z KJ Podkowa Gruszczyn i  Wiktoria Cwalina na S-Piorun z KJ Podkowa Gruszczyn. Zwycięzcą Finału A 2 został Jakub Mroczek na Juultje z Polish Pony Club  druga była Julia Peszek na Lunie z SKJ Beckersport, a trzecie miejsce przypadło Helenie Gola na Merni z KJ Podkowy Gruszczyn.

Finał Grupy C wygrała kolejna reprezentanta KJ Podkowa Gruszczyn Nel Skotarczak na Helaba D’Insegotte , drugie miejsce wywalczyła Maja Szukalska na G’Medyk z Sopockiego KJ. Trzecia również zawodniczka KJ Podkowa Gruszczyn Karolina Kwiatkowska na Sofi.

W finale D-Bis , gdzie wystartowało 22 pary tylko 4 zawodniczki pokonały parkur na zero a najszybsza okazała się Paulina Pellowska na Makuba 21 z JKS Barłomino, druga była Natalia Knopkiewicz na Portosie z KJ Ranczo Kołata a trzecie miejsce zajęła Lena Róża Rybak-Massalska na Ballyhane Fraddy z SKJ Ponylandia Wojciecjowice.

W Finale JMłDK i Jun Mł na dwóch pierwszych miejscach uplasowała się Lena Czeszejko-Sochacka , którą jeszcze w zeszłym sezonie można było oglądać na kucyku Miłek PonySport. I miejsce zajęła na wałachu Balans a II na Sonacie W do niedawna dosiadanej przez Darię Pietrzak. Trzecia w tym finale była Nel Skotarczak na Karika.

Grand Prix D i E wygrała Nell Sówka na Lexusie , druga była Jagoda Kierznowska na Bena Luna a trzecia Maggie Misztal na Diablo Lazar.

W Grand Prix Dzieci ponownie najlepsza okazała się Nell Sówka tym razem na Mister Stakkato S , druga Wiktoria Ryciak na Veronie z Sopockiego KJ . Finał RJ i RM wygrała reprezentantka gospodarzy Iga Biegalska na Doravella ,zajmując również drugie miejsce na koniu Cardhu , a trzecia  była Gabriela Janiszewska na Conway H z JKS Salio.

Aura w Sopocie trochę zaskoczyła, ale ciepła atmosfera zapewniona przez organizatorów Hipodrom Sopot nie pozwoliła  uczestnikom zamarznąć. Za dwa miesiące 8-11kwietnia kolejne zmagania dzieci i młodzieży w Sopocie podczas Halowego Pucharu Polski .