Julia Ganowska 12 letnia zawodniczka KJ Ranczo Kołata, trenowana przez Panią Sylwię Kamińską. Mimo tak młodego wieku jest bardzo utytułowaną zawodniczką. W 2017 roku została brązową medalistką gr A 1 HPP w Lesznie, srebrną medalistką gr A 1 w PP w Strzegomiu. W 2018 roku w Lesznie na HPP wywalczyła złoty medal w gr. A1, a w 2019 zdobyła brązowy medal w gr A2 na MP w Jakubowicach. Jest również aktualną Mistrzynią Wielkopolski i Mistrzynią Polski Amatorów. Wstęp na Cavaliadę 2019/2020 zapewniło jej 3 miejsce w kwalifikacjach. Dla Julii jest to już 3 Cavaliada Future, dwukrotnie startowała w kategorii mini.

 

1.Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Moja przygoda z jeździectwem trwa od zawsze. Od początku interesowały mnie tylko konie. Po raz pierwszy siedziałam na kucyku jak miałam 3 lata. W wieku 5-6 lat trafiłam do trenerki Sylwii Kamińskiej z Ranczo Kołata. Tam zaczęłam regularne treningi i jestem do dzisiaj.

 

 

2.Twój pierwszy kucyk, co możesz o nim powiedzieć ?

Mój pierwszy kucyk to Rodgers Owen – moja pierwsza miłość. Bał się wszystkiego, szczególnie kwiatów i motyli, ale na parkurze istny wariat . Poza tym trochę leniuch i kombinator. Kiedy był naprawdę rozpędzony i zobaczył kwiaty albo jakiś cień, zatrzymywał się, a ja niestety leciałam dalej . Dawał mi wiele radości i wprowadził w świat jeździectwa.

Tiffany Cavaliada Future 2019/2020 fot. Świat Koni

 

3.Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz.

Później był Pasjonata Parys. Bardzo trudny kucyk. Spędziliśmy razem wspaniałe 3 lata i odnieśliśmy dużo sukcesów, m.in. brązowy i złoty medal w HPP, srebro w PP w kategorii A1 oraz brąz na Cavaliada Future 2018/19 w kategorii MINI.

Obecnie skaczę na Tiffany i Nandinie. Są to kuce grupy D. Tiffany ma 16 lat, jest bardzo szybka i doświadczona. Zaczęłyśmy współpracę latem 2019, a po 2 tygodniach zdobyłyśmy brązowy medal w MP w kategorii A2. Wygrałyśmy Cavaliada Future w kategorii MIDI. Tiffka ma w sobie dużo dumy i gracji, ale jest bardzo wrażliwa. Nandina jest młoda, ma dopiero 6 lat, ale bardzo duży potencjał i jest odważna. Wszystkiego muszę ją nauczyć. Jest moim kochanym pieszczochem. Nasze największe osiągnięcie to czwarte miejsce w HPP w kategorii A2.

PP Jakubowice Nadina fot. Świat Koni

4.Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Mój dzień? Nudny . Szkoła, nauka, trening. W weekendy zawody lub trening. Udaje mi się to wszystko pogodzić, chociaż bywa ciężko. Trzeba być bardzo zorganizowanym i nie ma już czasu na nic innego. Tylko prawdziwa pasja daje tyle siły .

5. Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

Jeździectwo to dla mnie przede wszystkim miłość do koni. Kocham moje dwa kucyki. Ale lubię też adrenalinę, która towarzyszy każdym zawodom .

 

Tiffany Cavaliada Kraków 2020

 

6.Twój jeździecki idol ?

Nie mam idola jeździeckiego. Na pewno podziwiam Łukasza Brzóskę. Potęga skoku na Cavaliadzie w jego wykonaniu była niesamowita. Bardzo podoba mi się jazda Krzysztofa Ludwiczaka.

 

 

Pasjonata Parys fot. Świat Koni

7. Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem, czy Cavaliada była jednym z nich?

Moje marzenie to udział w Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Europy. Dużo swoich marzeń zrealizowałam… Oczywiście Cavaliada była jednym z nich i chciałabym wystartować w Cavaliadzie ponownie, ale już w innych konkursach. Przygodę z konkursami kategorii A już definitywnie zakończyłam.

 

Nadina , Jakubowice 2019

8.Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Jeździectwo to moja największa pasja i całe moje życie. Poświęcam temu 100% mojego czasu i energii. Na nic innego już ich nie starcza.

 

 

 

9.Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam.

 

Tiffany

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Swoje sukcesy zawdzięczam rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają i we mnie wierzą. Pomagają mi realizować się w tym co kocham. Mojej trenerce, pani Sylwii Kamińskiej, która trenuje mnie od małego dziecka i jest ze mną na dobre i na złe. No i oczywiście mojej ciężkiej pracy oraz wspaniałym kucykom.

11. Jak nie konie to co ?

NIC. Tylko konie! Od zawsze i na zawsze .

12. Plany na najbliższy rok .

Ciężka praca na pewno. Konkursy kategorii D bis i D, eliminacje do Olimpiady Młodzieży. Dalej zobaczymy. Wszystkie swoje konkursy, plany oraz pomysły zamieszczam na Instagramie @julkaganowska.

Dziękujemy za rozmowę , życzymy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów w siodle. 

fot. Matylda Strzyżewska
fot. Świat Koni
fot. Świat Koni
Nadina PP Jakubowice 2019 fot. Świat Koni
Tiffany, Cavaliada 2020 fot. Świat Koni
Pasjonata Parys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here