fot. Horse&Pony

Po zmianach w Kalendarzu PZJ spowodowanych koronawirusem nastąpiła kolizja dwóch ważnych terminów imprez dla dzieci i młodzieży. Dotyczy to HPP DiM w Lesznie i Cavaliady w Poznaniu, obie imprezy zaplanowano na 3-6 grudnia 2020 r. Spowoduje to sytuację gdzie dzieci z grupy A1 i A2 staną przed trudnym wyborem czy walczyć o medale na HPP czy spełnić swoje marzenia związane z Cavaliadą Future , najpierw kwalifikacje a potem udział w tej widowiskowej imprezie.

Mamy potwierdzenie, że organizator HPP JKS Przybyszewo nie konsultował nowego terminu z Komisją Sportu Dzieci i Młodzieży  PZJ oraz z członkiem zarządu ds. Sportu Młodzieżowego Panem Oskarem Szrajerem.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że  całkiem niedawno można było przeczytać na łamach  Świata Koni (https://www.swiatkoni.pl/odpowiedz-prezesa-pzj) deklarację Pana Jana Sołtysiaka – założyciela JKS Przybyszewo , o promowaniu przez ten klub sportu dzieci i młodzieży. Obecny Zarząd JKS chyba zapomniał o  deklaracji swojego założyciela, ustalając nowy termin HPP zbieżny z Cavaliadą Future, która od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem i bez wątpienia przyczyniła się do rozwoju sportu kucykowego w Polsce oraz znaczącego wzrostu liczby uczestników ZO DiM . Stawianie młodych zawodników przed takim wyborem na pewno nie służy promocji sportu dzieci i młodzieży.

Ustaliliśmy, że Prezes Hipodromu Sopot Pani Kaja Koczurowska -Wawrzkiewicz zaproponowała oddanie swojego terminu 11.12-13.12 2020 -HZO DiM Sopot, na organizację HPP w Lesznie aby nie odbierać dzieciom możliwości startu na Cavaliadzie Future.

Jak to ostatecznie się zakończy? miejmy nadzieję , że problem ten zostanie rozstrzygnięty na  jutrzejszej telekonferencji Zarządu PZJ.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here