fot. Horse&Pony

Lena Czeszejko-Sochacka – 12 letnia zawodniczka JKS u Robsonów. Wstęp na Cavaliadę uzyskała zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Polski w gr A2 w Jakubowicach w 2019 r., Brała udział w 3 kwalifikacjach plasując się na 8 pozycji w rankingu z 35 pkt. Jest również brązowa medalistką Mistrzostw Warmii i Mazur. Plasuje się na czołowych miejscach na ZODiM oraz regionalnych. Lena trenuje pod okiem Pana Antoniego Pacyńskiego. Dla zawodniczki i jej kuca Miłka Ponysport była to pierwsza Cavaliada.

 

 

1.Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Moja przygoda z końmi zaczęła się w wieku 5 lat. Pojechałam z rodzicami do hotelu w którym była stajnia z końmi rekreacyjnymi. Bardzo chciałam się przejechać na koniu więc rodzice zapisali mnie na pierwszą oprowadzankę. Od razu bardzo mi się to spodobało więc jak tylko wróciliśmy do domu rodzice zapisali mnie na oprowadzanki.

fot. z archiwum zawodniczki

2.Twój pierwszy kucyk, co możesz o nim powiedzieć?  

Mój pierwszy kucyk nazywał się Sola. Sola jest to świetny kucyk niczego się nie boi, jest szybka i skrętna. Niestety musiałam przestać na niej jeździć bo dostała kontuzji. Obecnie jest zdrowa i nadal jest z nami.

 

3.Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz.

Aktualnie mam dwa kucyki na których startuję: Sweet Emma i Miłek Ponysport. Emma jest 12 letnim kucykiem C grupowym a Miłek 13 letnim. Emma jest świetnym ale wymagającym kucykiem. Emma bardzo dużo mnie nauczyła np. cierpliwość i dokładności. Miłek jest szybkim i skrętnym kucykiem, lubi walczyć, bardzo dużo mu zawdzięczam bo to na nim odniosłam moje największe sukcesy.

z archiwum zawodniczki

4.Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Rano na godzinę 8.00 jadę do szkoły. Kończę lekcje około 13.00. Po lekcjach jadę od razu do domu jem obiad przebieram się i na 14.00 jadę do stajni. Wracam do domu po 17.00. Lekcje odrabiam wieczorem i uczę się do sprawdzianów. Nie zawsze mam siłę na naukę. Godzenie tej pasji ze szkołą jest trudne. Często wyjeżdżam na zawody więc czasami mam dużo zaległości ale jakoś sobie radzę.

5. Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

Najbardziej kocham w jeździectwie adrenalinę, oraz to że jeżdżę na żywym zwierzęciu i że mam z nim więź.

fot. z archiwum zawodniczki

6. Twój jeździecki idol ?

Moi jeździeccy idole to Simone Blum, Ola Kierznowska, Adam Grzegorzewski i Jarosław Skrzyczyński.

 

 

7. Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem, czy Cavaliada była jednym z nich?

Mam dużo marzeń które bardzo bym chciała spełnić. Jednym z nich było dostanie się na Cavaliadę. Spełniłam to marzenie realizując drugie największe marzenie wygrywając Mistrzostwa Polski w ubiegłym roku. W przyszłości bardzo bym chciała dostać się do kadry Polski, brać udział w Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i startować na Olimpiadzie.

fot. świat koni

8. Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Poza jeździectwem nie interesuje się niczym innym. Mam mało czasu żeby poświecić się jeszcze innej pasji, ale lubię bardzo siatkówkę i bieganie.

 

9. Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

W przyszłości chciałabym zostać profesjonalną zawodniczką i trenerką.  Chciałabym też mieć kiedyś swoją stajnię.

 

fot. z archiwum zawodniczki

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Moje sukcesy zawdzięczam moim rodzicom i trenerowi. Bez rodziców nie jeździłabym na koniach, to oni zawożą mnie na treningi, zawody i finansują moją pasję. Od 2 lat trenuję z Panem Antonim Pacyńskim z którym zaczęłam swoją przygodę sportową na kucach i to jemy zawdzięczam swoje dotychczasowe sukcesy w tym sporcie.

 

11. Jak nie konie to co ?

Tylko konie !!!

fot. z archiwum zawodniczki

12. Plany na najbliższy rok .

Na ten moment moje plany pokrzyżował korona wirus. Planowałam w tym roku wziąć udział w wielu zawodach ogólnopolskich, niestety na ostatnich Dimach byłam w Sopocie w marcu L. Mam nadzieję, że odbędą się w tym roku MP i HMP i będę mogła w nich uczestniczyć. Liczę, że uda nam się wszystkim jak najszybciej wrócić do startów na zawodach.

 

 

 Dziękujemy bardzo za rozmowę , życzymy  dużo sukcesów w siodle , spełnienia marzeń i szybkiego powrotu do startów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here