fot. Horse&Pony

Maja Kliś 12 letnia zawodniczka reprezentująca barwy klubu Profit Orzesze . Kwalifikacje do Cavaliady ukończyła na 3 miejscu gromadząc 49 pkt. Maja to aktualna  Mistrzyni Śląska na kucach w skokach (2020 r.).Brązowa medalistka  Mistrzostw Polski Południowej 2018 , Brązowa medalistka HP Śląska w 2019 roku, Mistrzyni Polski Południowej 2019. Zawodniczka plasuje się na czołowych miejscach na zawodach rangi regionalnej i ogólnopolskiej min.  1 m w Finale A1 DiM Michałowice 2020, 2  w Finale A1 DiM Salio 2020.

fot. z archiwum zawodniczki

1.Jak zaczęła się Twoja przygoda z końmi ?

Moja mama jeździła konno od dziecka i ja też odkąd skończyłam 6 tygodni jeździłam z nią do stajni i na zawody. Potem mama musiała sprzedać swojego konia i miałam trochę przerwy. Cały czas jednak chciałam mieć konia lub kucyka i kiedy miałam 7 lat zaczęłam jeździć konno.

2.Twój pierwszy kucyk , co możesz o nim powiedzieć ?

Mojego pierwszego kucyka dostałam na 9 urodziny i miał na imię Zazu. Niestety moja przygoda z nim skończyła się po 3 dniach, ponieważ nabawił się kontuzji.  W czasie jego leczenia mój trener udostępnił mi do jazdy kucyka Flawia Gold.

fot. Horse&Pony

3. Parę słów o kucykach / kucyku na którym aktualnie jeździsz

Aktualnie mam 1 kucyka Klarę i zaczynam starty na klaczy Bolonia, która jest mojej mamy.

Klara jest najlepszym kucykiem jakiego mogłam sobie wymarzyć 🥰. Praktycznie wszystko co osiągnęłam zawdzięczam właśnie jej. Czasami ma swoje humorki, ale jesteśmy bardzo ze sobą zgrane i związane.

4.Jak wygląda Twój dzień ?  Jak godzisz obowiązki szkolne z pasją ?

Ogólnie nie mam większego problemu z pogodzeniem obowiązków szkolnych z trenowaniem. Szczególnie teraz, kiedy jest nauczanie zdalne.

fot. z archiwum zawodniczki

5. Co najbardziej kochasz w jeździectwie?

Konie i obcowanie z nimi. Bardzo lubię również rywalizację na zawodach.

6. Twój jeździecki idol ?

Bardzo chciałabym kiedyś jeździć jak pan Jarosław Skrzyczyński.

7. Jakie jest Twoje marzenie związane z jeździectwem?

Od początku mojej przygody z jeździectwem marzyłam o tym, aby wystartować w Cavaliadzie Future  i w tym roku to marzenie się spełni, dzięki mojej determinacji i wysiłkom moich kochanych rodziców i TOP trenera.

Moim aktualnym marzeniem jest uczestnictwo w Mistrzostwach Europy i może kiedyś w Olimpiadzie.

fot. z archiwum zawodniczki

8. Interesujesz się czymś poza jeździectwem?

Oprócz jazdy konnej gram również na keyboardzie.

9. Kim chciałabyś zostać w przyszłości ?

Jak dorosnę, chciałabym zostać stomatologiem.

fot. Sylwia Piwon

10. Komu zawdzięczasz swoje sukcesy?

Na pewno najwięcej zawdzięczam moim rodzicom, w szczególności mamie, bo to ona zaraziła mnie tą pasją i jeździ ze mną codziennie do stajni. Najlepszemu trenerowi Markowi Szwedzie. Mojemu chrzestnemu Piotrkowi, który tak naprawdę nauczył mnie podstaw jeździectwa.

No i oczywiście wszystkim koniom na których miałam szansę jeździć, bo każdy czegoś mnie nauczył, ale najwięcej Klara i Bolonia.

fot. Horse&Pony

11. Jak nie konie to co ??

Jak nie konie to nic.

12. Plany na najbliższy rok

Po Cavaliadzie zaczynam starty na dużym koniu (Bolonia) i bardzo chciałabym zdobyć Mistrzostwo Polski lub Puchar Polski w kategorii Młodzików.

Dziękujemy za rozmowę, życzymy spełnienia marzeń i dużo sukcesów na Bolonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here