MASTERS w Kielcach.

W piątek 15 lutego, Kielce gościły przedstawicieli firmy Masters. Pomysłodawcą, organizatorem oraz gospodarzem była Pani Agnieszka Jarząbek właścicielka sklepu jeździeckiego Paddok w Kielcach.

Firma Masters Polska powstała w 2013 roku i stale współpracuje z Masters Diervoeders w Holandii. Filozofią firmy jest mądra i odpowiedzialna hodowla, a jej podstawą jest odpowiednie żywienie.  Dzięki temu konie pozostają w zdrowiu, są wytrzymałe, odporne i świetnie sobie radzą w sporcie. Prawidłowo zbilansowana dieta koni chroni je przed chorobami, zapewnia optymalny wzrost młodych koni, a seniorom szczęśliwą starość.

Spotkanie w Kielcach miało charakter konsultacji dietetycznych. Wiadomo jest, że dobrze zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania końskiego organizmu. W żywieniu koni szczególnie ważne jest, aby dostawać odpowiednią dawkę dobrze dobranej paszy. Nie można zapominać, że potrzeby tych zwierząt uzależnione są od wieku, rodzaju wykonywanej pracy, czy też pory roku. Jak zatem zadbać o zdrowie i kondycję koni? Na to pytanie odpowiadali przedstawiciele firmy Masters pani Ola i Pan Kuba.

Konsultacje trwały od godziny 12.00  planowo zakończyć się miały o 17.00. jednak olbrzymie zainteresowanie spowodowało, że ostatnia osoba z ustaloną dietą dla swojego wierzchowca wyszła ze sklepu Paddok o godzinie 19.00. Oferta pasz Masters jest bardzo szeroka, dlatego podczas tych konsultacji każdy mógł znaleźć coś dla swojego konia. Duża wiedza konsultantów firmy Masters pomogła ustalić diety zarówno dla odsadków, klaczy w ciąży, koni lekko pracujących, koni w intensywnym treningu sportowym (w tym kucy), seniorów, a także dla koni wrzodowych i w słabej kondycji wymagających     ” podtuczenia” .

Dla uczestników konsultacji dietetycznych zorganizowany został na FB konkurs. Osoby, które odwiedziły w piątek sklep Paddok, miały szansę wylosować jedną z wielu nagród przygotowanych przez Masters Polska :

– wiaderko logowane,
– torebka Masters,
– smycz logowana,
– paka próbek,
– rabaty.
– wiaderko paszy.

 

 

Były też takie osoby, które wyszły ze sklepu nie tylko z nagrodami ale również z workami paszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się olejowana sieczka z lucerny Luzerne Mix Special , która składa się tylko z naturalnych składników. Zawiera dodatek minerałów, witamin oraz pierwiastków śladowych. Polecana jest dla wszystkich grup koni w tym dla  łapczywych osobników, ponieważ spowalnia proces pobierania posiłku. Zawiera wysoki procent łatwostrawnego włókna i białka. Bardzo dobrze wspiera budowę masy mięśniowej, ze względu na dobry skład aminokwasowy (porównywany do składu jaj) oraz dodatek wit. E i selenu. Lucerna stosowana jest w leczeniu wrzodów żołądka przez swoje właściwości alkalizujące. W paszy jest dodatek oleju lnianego, by wzbogacić sieczkę o kwasy omega 3 i 6. Ponadto zawiera dodatek biotyny poprawiącej sierść i kopyta, a dzięki kwasom omega 3 i 6 poprawia odporność.

 

 

Paszami Masters Polska karmią swoje konie tacy jeźdźcy jak Michał Kubiak, Łukasz Brzóska, Stanisław Przedpełski oraz Martyna Ufnal jedna z najlepszych amazonek młodego pokolenia.

Sklep jeździecki Paddok  nie po raz pierwszy  zorganizował  konsultacje dietetyczne,  ale po raz   pierwszy cieszyły się  one takim zainteresowaniem i zaskakującą frekwencją. Miejmy nadzieje, że firma Masters Polska jeszcze nie raz zawita na ziemię świętokrzyską.

Kod rabatowy  10 % na zakupy w sklepie Paddok obejmuje również pasze Masters. Kod dostępny na stronie głównej portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here