Halowy Puchar Polski i Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci  i Młodzieży w Lesznie dobiegły końca. Tym razem z uwagi na koronawirus  impreza ta została przeniesiona z kwietnia na początek października i  tym samym były to pierwsze halowe zawody dla D i M . Zgłoszonych było 243 par, najliczniej obsadzona grupa to oczywiście A1 , A 2 i Dzieci II.

W sobotę rozdano pierwsze medale w gr A1, do drugiego nawrotu finału  zakwalifikowało się 16 par a 13 do rozgrywki, w  której nie zobaczyliśmy niestety złotej medalistki z Jakubowic Natalii Kręgielskiej na malutkiej Sancie. Zawodniczce zabrakło szczęścia w II nawrocie finału, jeden błąd na szeregu pozbawił ją możliwości  walki o kolejny medal. W rozgrywce w pięknym stylu zwyciężyła 10 letnia Tola Wawrzkiewicz i Halny z Sopockiego KJ  , zawodniczka perfekcyjnie poprowadziła swojego kucyka po trasie rozgrywki . Z wielką przyjemnością patrzyło się na przejazd tej młodziutkiej amazonki , który można podawać bez wątpienia za przykład . Brawo !!! Tola to także tegoroczna złota medalistka Pucharu Polski Młodzików w ujeżdżeniu . Srebrny medal w gr A1 przypadł Wiktorii Cwalinie  z Podkowy Gruszczyn dosiadającej siwego S-Pioruna, na którym  do niedawna sukcesy odnosiła Nell Sówka. Wiktoria w tym roku  na swoim koncie posiada także,  srebrny medal w PPM w ujeżdżeniu i srebrny w PP w skokach. Trzecia na podium stanęła Paulina Słoniec  dla której jest to drugi brązowy medal w tym roku pierwszy wywalczyła w PP w Jakubowicach. Amazonka do finału wybrała 16-letniego ogiera Frankenhoeh’s Mylord, który dołączył niedawno do stawki jej kucyków. Udany debiut w HPP należy do Zosi Kamińskiej siostry Agaty Kamińskiej z KJ Ranczo Kołata trenowanych przez ich mamę Sylwię Kamińską, ta młodziutka zawodnicza uplasowała się na 6 miejscu dzielnie walcząc w rozgrywce na znanym wszystkim kucyku Pasjonata Amigo. O tej parze na pewno jeszcze nie raz usłyszymy. Bardzo dobrze jeździł również  Szymon Cieślak na Wolling’s Lion King ze Stowarzyszenia KJ Stajnia Adamus, zabrakło trochę szczęścia tej parze przez co nie mogliśmy ich oglądać w rozgrywce .

Rozgrywka A1 – Tola Wawrzkiewicz i Halny

Medaliści A 2

W Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w grupie A 2 najlepsza okazała się złota medalistka z Jakubowic Małgorzata Babczyńska, która tym wynikiem potwierdziła świetną formę . Zawodniczka  do finału wybrała 12-letnią Jagienkę.  Druga na podium stanęła ponownie Wiktoria Cwalina tym razem do sukcesu przyczynił się siwy 16-letni Szogun. Brązowy medal trafił do rąk Juli Peszek i od niedawna dosiadanej przez nią  Luny . Bardzo ładną, równą  jazdę zaprezentowała plasująca się na 4 miejscu, zawodniczka trenowana jest przez Panią Aleksandrę Słuchniak- Marchwicką, Pola Lewczyk  na 6 letnim gniadym wałachu Galliano , dla którego był to debiut w zawodach takiej rangi.

Nikola Panarowicz i Maroko

W Finale PP gr C wystartowało 18  koni do rozgrywki zakwalifikowały się 3 pary . Najszybciej i bez punktów karnych pokonała ją Nikola Panarowicz z KJ Bonanza Jędrzychowice na srokatym 7-letnim wałachu Maroko. Drugie miejsce i srebrny medal dla Antoniny Jaworskiej z Tuszyńskiego KJ Garbówek , dosiadającej  7-letniegp ogiera  Ten Ankers Sheelahom, dla tej pary to już drugi srebrny medal w tej grupie pierwszy zdobyli w Jakubowicach. Brązowy medal pojechał z Antonim Śliwińskim  do Podkowy Gruszczyn .

Medaliści A 0

Niedzielne finały rozpoczęły zmagania najmłodszych zawodników rywalizujących w PP gr A0. Na starcie  stanęło 17 par z czego 6 zobaczyliśmy w rozgrywce. Bezbłędnie i w najkrótszym czasie pokonała ją srebrna medalistka w tej kategorii z Jakubowic Martyna Grobelny na 9-letniej Fridzie reprezentująca barwy LKJ Ochaby. Drugi na podium stanął Stanisław Woźniak  z ŁKJ dosiadający Jarego a trzecia była Lila Kulesza  i Alf z Podkowy Gruszczyn .Dla tej pary to już drugi brązowy medal w tej kategorii .

Puchar Polski w D-bis  wygrała Julia Ganowska z KJ Ranczo Kołata na 16-letniej Tiffany, która jako jedyna pokonała  oba nawroty finału bez punktów karnych. Walka o medal srebrny rozegrała się pomiędzy dwoma zawodniczkami . Z 4 pkt  karnymi  w nieco krótszym czasie rozgrywkę pokonała Daria Arkuszewska na Pegazusie z KJ Stajnia Jarużn, tym samym brązowy medal przypadł Nadii Lehmann na Lexusie z Lehmann Sport Horses, która uzyskała również 4 pkt ale nieco gorszy czas.

Nell Sówka i Pani Marta Stołowska -Lubońska

Finał Halowych  Mistrzostw Polski na kucach  gr D wygrywa  Nell Sówka i Ben Gun, złota medalistka  w tej samej kategorii z Jakubowic.  Srebrny medal wywalczyła Dagmara Poleszak  z KJ Wiktorowo na Hazelhorst’s Diamo a trzecia na  podium stanęła Amelia Zubczyńska na 16-letnim ogierze Touareg .

Zwycięzcą HPP gr E została brązowa medalistka z Jakubowic  Julia Biskup na Tekila-K z KJ Liljówka Stęszewko pokonując jako jedyna oba nawroty finału bezbłędnie. Srebrny medal  wywalczyła Natalia Sydow na 7-letnim ogierze Isti z St.KJ Gronówka ( złoty medal w Jakubowicach) , a brązowy Wiktoria Andrzejewska na 11-letnim wałachu Speed z KJ Kietlów.

Do Finału HPP Dzieci II zgłoszono 40 par z czego 13  jechały II nawrót finału, a trzy pokonały go bezbłędnie i walczyły w rozgrywce. Bardzo dobrą formę reprezentowała Nell Sówka i Juranda  wygrywając  tę kategorię po raz drugi – para ta to złoci medaliści z Jakubowic.  Druga na podium stanęła Eryka Mikołajczyk z KJ Osadkowski na Senatorze a trzecia Magdalena Wojda na Cornet MW z JKS Czanki.

Tegoroczny Halowy Puchar Polski i HMP w Lesznie jak zwykle pełen emocji i trudnych zadań postawionych przez gospodarza toru  dla zawodników i ich koni. Nie wszyscy niestety poradzili sobie z tymi zadaniami, ale na pewno wnioski zostały wyciągnięte i ciężka praca przyniesie efekty, a kolejny  Puchar nie będzie już  takim wyzwaniem.

Świetną formę w Lesznie potwierdziła Nell Sówka , która w tym dosyć krótkim i zawirowanym sezonie zdobyła 4 złote medale : dwa w gr D na Ben Gun w Jakubowicach i Lesznie i dwa w Dzieci II na Jurandzie (wspieranej przez Van Halena i Mister Stakatto). Ta młodziutka zawodniczka z powodzeniem również debiutowała całkiem niedawno na CSIOP w Opglabbeek . Brawo Nell !!! Za sukcesami amazonki stoi  trener Pani Marta Stołowska-Lubońska i bez wątpienia najlepszy luzak na świecie mama Magda.

Kolejna zawodniczka w doskonałej formie to 11-letnia Małgorzata Babczyńska , która  zarówno w Lesznie jak i w Jakubowicach zwyciężyła w w gr A 2, kończąc Mistrzostwa z czystym kontem .

Martyna Grobelny, Wiktoria Cwalina, Paulina Słoniec, Lila Kulesza  pomimo tak młodego wieku już mają na swoim koncie po dwa medale zdobyte w tym sezonie  co potwierdza ich świetną formę i dobre wyszkolenie.

Zwycięstwem w gr A1 i A2 Tola Wawrzkiewicz i Małgorzata Babczyńska  zapewniły sobie prawo startu w Cavaliadzie Future 2020/2021, podobnie jak Natalia Kręgielska  złotym medalem z Jakubowic.

Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY !!!!!

To był ostatni rok gdzie gospodarzem HPP DiM był JKS Przybyszewo , najbliższe trzy lata począwszy od marca 2021 roku HPP i HMP DiM rozgrywane będą w Sopocie.

A za 4 dni druga kwalifikacja do Cavaliady Future w Bobrowym Stawie.