W ostatni weekend wakacji młodzi zawodnicy staną do walki o medale w Mistrzostwach Polski Kucy i Młodzików oraz w Pucharze Polski Kuców, Małych Koni i Dzieci II w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

To już po raz trzeci  ośrodek w Jakubowicach jest organizatorem tej najważniejszej imprezy sportowej dla najmłodszych adeptów sztuki jeździeckiej.

Dla zawodników najmłodszego pokolenia start w takim ośrodku, który gości najlepszych na świecie i ma doskonałą infrastrukturę, z pewnością jest ogromnym przeżyciem i wspaniałą okazją do nabrania doświadczenia. Do tegorocznej edycji MP i PP zgłosiło się 312 par. Zapowiada się więc wspaniała rywalizacja utalentowanych młodych zawodników.

A walczyć oni będą o medale w 8 kategoriach w sumie 24. Najwięcej zgłoszeń mają grupy A1 i A2, w których zgłoszonych zostało 63 i 82 kucy. W nowej grupie A0 , w której po raz pierwszy zostanie rozegrany PP wystartuje 23 pary. Ale i pozostałe grupy są mocno obsadzone i rywalizacja o miejsce na podium z pewnością będzie pełna pozytywnych emocji sportowych: Dzieci II 72 ,D bis 31, C 25,D 9, E 6.

Wszyscy uczestnicy przybędą do Jakubowic najpóźniej w środę ponieważ na ten dzień zaplanowany jest przegląd weterynaryjny oraz oficjalne treningi z podziałem na grupy. Są one bardzo ważne bowiem dają zarówno zawodnikom jak i koniom możliwość zapoznania się z placem konkursowym. Wieczorem odbędzie się zebranie techniczne i  losowanie kolejności startów:

Grupa A0 i C godz.19.00-19.20

A1 godz. 19.20-19.40

A2 godz. 19.40- 20.00

D bis, D,E godz.20.00-20.20

Dzieci II godz. 20.20 – 20.45

Istotna informacja: podczas zebrania na sali obecny powinien być zawodnik oraz 1 opiekun. Obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa.

Najwcześniej w czwartek muszą wstać dzieci startujące w grupie A0. Ich pierwszy konkurs rozpocznie się o godzinie 8:00. I Półfinał we wszystkich grupach zaplanowany jest na czwartek. W piątek II półfinał dla wszystkich grup za wyjątkiem A2. Pierwsze medale rozdane zostaną w sobotę (A0, D-Bis i Dzieci II) a w niedzielę poznamy najlepsze pary A1, A2 (MPM), C i D (MPK) i E.

Pogoda na ostatni weekend sierpnia zapowiada się bardzo dobrze więc zarówno zawodnicy jak i ich „ekipy” będą mieli okazję do wypoczynku w chwilach wolnych od startów. Warto więc zabrać ze sobą strój kąpielowy by skorzystać z ochłodzenia w jeziorze znajdującym się na terenie ośrodka.

 

Po raz pierwszy  zostaną też rozegrane Mistrzostwa Polski na Hobby Horse ( wyłącznie dla uczestników MPK) o czym pisaliśmy Tutaj

Fundatorami nagród rzeczowych będą: Over Horse, Winderen, Eggersmann, Design by Dalia, Torpol, Ziaja, KJ Osadkowski i oczywiście portal Horse&Pony.

Będzie też nasz ulubiony sklep jeździecki obecny na wielu ZO DiM Końska Zagroda .

Na koniec informacja od organizatorów bardzo istotna dla wszystkich uczestników Mistrzostw.

„ W tym wyjątkowym roku zawody będą może troszeczkę mniej beztroskie, na pierwszym miejscu wszyscy musimy postawić na Bezpieczeństwo i przestrzeganie obowiązujących zasad – tylko wtedy mamy szansę zachować prawo do dalszych startów w sezonie halowym. Bardzo proszę więc o zaakceptowanie procedur które obowiązywać będą wszystkich przy wjeździe:

  1. od wtorku od godz. 16:00 na wjeździe w strefę stajni czekać będzie na Państwa pracownik ochrony który przed wydaniem Wam opasek zobowiązany jest zebrać od każdego z Was wypełnione oświadczenie z załącznika ( możecie mieć je już przygotowane – wtedy zyskacie na czasie) oraz zmierzyć Wam temperaturę.
  2. Opaskę musi posiadać każdy członek zespołu, a zawody odbywają się bez dodatkowej publiczności. 
  3. Zgodnie z ogólnie panującymi zasadami w pomieszczeniach zamkniętych istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa ( LOSOWANIE!!!)
  4. Prosimy o zachowanie dystansu lub korzystanie z maseczek również na trybunach.

Prosimy też o zapoznanie się z Wytycznymi Covid przygotowanymi przez Polski Związek Jeździecki. 

Rozstawienie koni w boksach wyślemy Wam w najbliższych dniach – jednak nie martwcie się na zapas. W tym roku udało się nam załatwić doskonałe namioty ( takie jak te podczas Mistrzostw Świata w Normandii) i na pewno nie będziecie mogli na nie narzekać. Niestety nie dajemy jednak głowy za jakość naszego siana. Dostało naprawdę mnóstwo deszczu i jeżeli chcecie być pewni, że Wasze konie będą zadowolone – polecamy zabrać własne”.

Wszystkim uczestnikom życzymy samych udanych  parkurów i świetnej zabawy w Jakubowicach.

#skoczpomedal to tradycyjne już hasło tej imprezy, skaczcie  więc na zero i bezpiecznie. Kibiców  zapraszamy natomiast  do śledzenia jeździeckich emocji on-line.

Do zobaczenia za 5 dni !!!!!

Chętnych na zdjęcia z przejazdów prosimy o złożenie zamówienia na adres: horse.pony@op.pl lub wiadomość na FB . 

 Program zawodów

Lista uczestników

Hobby Horse 

Oświadczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here