Zofia Kamińska srebrna medalistka Mistrzostw Wielkopolski Kuców -Młodzicy fot. FB Sylwia Kamińska

Ostatni weekend na hipodromach i czworobokach upłynął pod znakiem Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województw.

Mistrzostwa Polski WKKW

W SK Moszna zmagali się o młodzieżowe  tytuły mistrzowskie zawodnicy na kucach w konkurencji WKKW. Po trzydniowej rywalizacji Mistrzem Polski Młodzików na Kucach została Weronika Krzecka z JKS Jaroszówka dosiadająca 11-letniego Juniora, srebrny medal przypadł Karolowi Miklas na Eroika również  z JKS Jaroszówka a brązowy medal pojechał do domu z Antoniną Odziobą i Livello z KJ Aromer. W klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Kuców na najwyższym podium stanęła Antonina Popiel z UKS Akademia Jeździectwa Dąbrownica, dosiadająca kuca Zapolata. Tytuł I wicemistrza przypadł Katarzynie Żuchowickiej z SSKJ Grobice na Mernie, a  brązowy medal wywalczyła Justyna Krupa na Willie Boy z KJ Facimiech. Podium w Młodzikach na Dużych Koniach  przedstawia się następująco: złoto Zofia Laskowska na Irtysz z KS Centaurus, srebro Maja Wodzicka i Garden M z LKJ Moszna i brązowy medal Aleksandra Połetek z KJ Bolęcin dosiadajaca MG Polaco.

W najliczniej obsadzonej kategorii Juniorów  ( 23 pary) najlepsza

Karolina-Ślązak-PompoMompo-Moszna2020

okazała się Pauline Wieczorek na Czaczy z LKS Dragon Nowielice, srebrny medal zdobyła Karolina Ślązak  na Gangesie z LZJ Drama Zbrosławice ,a brązowy Weronika Król z SK Babice  dosiadająca Greenline.

Zdjęcia z Mistrzostw WKKW dostępne są na : Pompo Mompo Equestrian and Horse Photography @pompomompo

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w ujeżdżeniu.

Tola Wawrzkiewicz fot. Photo Monskoo

W Barłominie rozegrano Mistrzostwa i Puchar Polski Kucy w ujeżdżeniu w kategoriach młodzieżowych. Złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyła Pola Guerquin-Koryzma na kucu Druh Hroby Hron, której przejazdy sędziowie ocenili w sumie na 225,615%. Srebrny medal trafił w tym roku do Antoniny Krzyżak. Zawodniczka startowała na wałachu DIAMOND DE LUXE. Sumaryczny wyniki jaki uzyskała ta para to 212,621%. Brązowy medal trafił do Jolanty Kóski, która w Mistrzostwach startowała na dwóch koniach – wałachu ROYAL oraz klaczy KLEO. Sumaryczny wynik zawodniczki to 211,673%.

Puchar Polski Młodzików wygrała Tola Wawrzkiewicz, która startowała na dwóch koniach –  Halnym i Isgaar. Sumaryczny wynik  jaki pozwolił na zwycięstwo tej zawodniczce to 234,000%. Miejsce drugie wywalczyła Wiktoria Cwalina, która również startowała na dwóch kucach Szogunie  i ogierze Joly’s Goldfever i uzskała wynik 221,750%. Na miejscu trzecim uplasowała się Lena Kamińska, która po trzech dniach zmagań  uzyskała wynik 221,000 % dosiadając  kuca Kliper.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Kuców na najwyższym podium stanęła  Ivette Czok.

Medalistki PP Młodzików fot. Photo Monskoo

Zawodniczka startowała na kucu Eldom, a sumaryczny wynik jaki uzyskała  to 200,348%. Drugie miejsce, zajęła Wiktoria Celińska-Spodar. Jej przejazdy na kucu La’Marcel sędziowie ocenili w sumie na 200,209%. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Martyna Baściuk startująca na wałachu Orchard Spirit Of Tesio. Wynik jaki uzyskali w Pucharze Polski Kuców to 199,036%.

Mistrzem Juniorów na kucach została Ewa Golubińska, która startowała   na dwóch kucach –  Leuns Veld’s Winston oraz  Delicious PP. Sumaryczny wynik, który zapewnił jej złoty medal, to 210,610%. Srebrny medal wywalczyła Natalia Plata dosiadająca również dwóch kucy Hot Chocolate i Minister.  Sędziowie przejazdy zawodniczki ocenili w sumie na 203,776%. Tytuł II wicemistrzyni i brązowy medal zdobyła Tatiana Bierieżnow  na kucu Gluckspliz, a sumaryczny wynik jaki uzyskała w Mistrzostwach to 203,043%.

Mistrzostwa Polski Jakubowice

W Jakubowicach rozegrano Mistrzostwa w skokach przez przeszkody w kilku kategoriach , najważniejszą bez wątpienia  były Mistrzostwa Seniorów gdzie po raz drugi z rzędu na najwyższym podium stanął Wojciech Wojcianiec, drugi Jarosław Skrzyczyński a trzecie miejsce przypadło  Krzysztofowi Ludwiczakowi.

Medaliści w Kategorii Młodzi Jeźdźcy fot. FB Ola Bado

W Jakubowicach również o tytuł najlepszej Ladies walczyły amazonki ,  okazała się nią Klaudia Siarkiewicz , tuż za Nią na podium stanęła Aleksandra Kierznowska i Natalia Palmowska.

W kategorii Juniorów klasyfikacja końcowa Mistrzostwa przedstawia się następująco : 1 miejsce Julia Suska , druga Aleksandra Wypchło i trzecia Marta Wypiór.

Złoty medal w Młodych Jeźdźcach  zdobyła Gabriela Bado, druga była Julia Jaglarz a tytuł II wicemistrza przypadł Filipowi Lewickiemu. Natomiast w kategorii Dzieci I zwyciężyła zawodniczka Sopockiego KJ Iga Biegalska , srebrny medal zabrała do domu Zuzanna Prymek , a brązowy Olga Tuliszkiewicz.

Mistrzostwa Mazowsza

W tym roku  SK Kozienice była gospodarzem Mistrzostw Warszawy i  Mazowsza dla Kucy , Małych Koni i Amatorów  w skokach przez przeszkody. W kucach  rozegrano Mistrzostwa aż w  aż w 5 grupach. Mistrzem w A 0  została Anna Romanowska z UKS Primo Kozery dosiadająca kucyka Stila , w A 1 najlepsza okazała się Gabriela Romanowska  na Ero również z UKS Primo. Na najwyższym podium w A 2 stanęła Julia Kwiatkowska na Reylem Cornelia. Złoty medal w gr C wywalczyła Kornelia Naumiuk na Jawie z KJ Kucykowa Zagroda. W grupie D zwycięzcą została Amelia Zubczyńska na Tauregu z KJ Dworek Okuniew, która jako jedyna ukończyła Mistrzostwa z czystym kontem. Natomiast Hubert Aniołek na Oisin Bior Dubh stanął na najwyższym podium w  gr E.

Mistrzem Amatorów została Magdalena Żukowska z KJ Chrobry Warszawa dosiadająca Harrego, a Amatorów Młodszych Lena Kłosińska na Kortinie z KJ Skarb Kozienice.

Mistrzostwa Wielkopolski

Medalistki Wielkopolski w kategorii Młodzicy fot. FB Sylwia Kamińska

W Centrum Hippiki w Jaszkowie przez trzy dni o tytuły Mistrzowskie walczyli zawodnicy z Wielkopolski na kucach w dwóch kategoriach : Kuce 60 cm wiek zawodnika 9-12 lat (młodzicy) i Kuce 85 cm wiek zawodników 12-16 lat ( junior młodszy) oraz Juniorzy i Seniorzy. W kategorii Młodzików tytuł Mistrza  wywalczyła Nel Skotarczak , jedna z najbardziej utytułowanych młodych zawodniczek dosiadająca kucyka Pasjonata Parys i reprezentująca barwy KJ Podkowy Gruszczyn. Wśród juniorów młodszych na kucach najlepsza okazała się Agata Maćkowska na Golden Moment również z KJ Podkowy Gruszczyn. Natomiast reprezentantka KJ Liljówka Stęszewko Julia Biskup na Tekila -K wywalczyła złoty medal w kategorii Juniorów, a najlepszym seniorem Wielkopolski okazał się Rafał Krajewski z St. Jumping Team na Cokowaah.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego

Gospodarzem Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego był OJ Michalski  Kołobrzeg-

Hania Kuczkowiak fot. FB Marzena Chociej

Budzistowo, gdzie w dwudniowych zmaganiach wyłoniono nowych Mistrzów Województwa w poszczególnych kategoriach. Należy zaznaczyć, że były to jedyne Mistrzostwa Województwa gdzie zarówno półfinały i finał były konkursami na styl jeźdźca-młodzicy, juniorzy młodsi.  I tak Mistrzem Młodzików na kucach została Nikola Mora z UKJ Karmen Niekłonice dosiadająca kucyka Santiago . Zwycięzcą juniorów młodszych na kucach została Hania Kuczkowiak na Koralu reprezentująca KS Forest Pony Club. Złoty medal w juniorach młodszych na koniach wywalczyła Oliwia Paszkowska z KJ Kaja Grzybowo na Carnot.

A za 17 dni  kolejne zmagania sportowe o tytuły dzieci i młodzieży na kucach i koniach czyli Halowy Puchar Polski w Lesznie.

Wyniki : zawody konne