Martyna Ufnal MP Jakubowice 2018

W ostatni weekend wakacji najmłodsze pokolenia młodych polskich zawodników staną do walki o medale w Mistrzostwach Polski Kucy i Młodzików oraz w Pucharze Polski Kuców, Małych Koni i Dzieci II w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Tak jak w poprzednim roku waleczne kucyki i utalentowaną młodzież gościć będzie przepiękny ośrodek w Jakubowicach, w którym znajduje się Klub Jeździecki Osadkowski. Już od kilku lat rozgrywane są tam międzynarodowe zawody w skokach Silesia Equestrian, na które chętnie przyjeżdżają znani zawodnicy. W Jakubowicach odbyło się już kilka edycji Mistrzostw Polski Seniorów a zawodnicy z regionu mają okazję wystartować podczas zawodów regionalnych. Ale właściciele ośrodka nie skupiają się tylko na jednej dyscyplinie i regularnie organizują też zawody w ujeżdżeniu.

Antoni Śliwiński MP Jakubowice 2018

Dla zawodników najmłodszego pokolenia start w takim ośrodku, który gości najlepszych na świecie i ma doskonałą infrastrukturę, z pewnością jest ogromnym przeżyciem i wspaniałą okazją do nabrania doświadczenia. Do tegorocznej edycji MP i PP zgłosiło się 192 jeźdźców, którzy wystartują 267 kucach i koniach. Zapowiada się więc wspaniała rywalizacja utalentowanych młodych zawodników.

A walczyć oni będą o medale w 7 kategoriach. Najwięcej zgłoszeń mają grupy A1 i A2, w których zgłoszonych zostało 60 i 70 kucy. Ale i pozostałe grupy są mocno obsadzone i rywalizacja o miejsce na podium z pewnością będzie pełna pozytywnych emocji sportowych.

Wszyscy uczestnicy przybędą do Jakubowic najpóźniej w środę ponieważ na ten dzień zaplanowany jest przegląd weterynaryjny oraz oficjalne treningi z podziałem na grupy. Są one bardzo ważne bowiem dają zarówno zawodnikom jak i koniom możliwość zapoznania się z placem konkursowym. Wieczorem odbędzie się ceremonia losowania numerków startowych.

Najwcześniej w czwartek muszą wstać dzieci startujące w grupie A1. Ich pierwszy konkurs rozpocznie się o godzinie 8:00. Półfinały (1 i 2) we wszystkich grupach zaplanowane są na czwartek i piątek. Pierwsze medale rozdane zostaną w sobotę (C, D-Bis, E) a w niedzielę poznamy najlepsze pary w kategoriach Dzieci II, A2 (MPM), A1 i D (MPK).

Pogoda na najbliższy weekend zapowiada się bardzo dobrze więc zarówno zawodnicy jak i ich „ekipy” będą mieli okazję do wypoczynku w chwilach wolnych od startów. Warto więc zabrać ze sobą strój kąpielowy by skorzystać z ochłodzenia w jeziorze znajdującym się na terenie ośrodka. Miłośnicy kuchni włoskiej z pewnością ucieszą się na informację, że w sobotę i w niedzielę będą mogli wybierać wśród wielu dań pochodzących z Italii. W sobotę wieczorem w Namiocie Letnim będzie można posłuchać Thomassa Grotto, uczestnika wielu konkursów wokalnych. Niedziela w większości będzie stała pod znakiem doskonałej pizzy z pieca.

Dla najmłodszych przygotowano jak zawsze wiele dodatkowych atrakcji w tym animacje i warsztaty przeprowadzone przez doskonały zespół Świata Animków. Chętni zawodnicy będą też mieli w piątek i w sobotę możliwość by spotkać się z psychologiem sportu i skorzystać z relaksu połączonego z ćwiczeniami Biofeedback.

MP Jakubowice 2018

Wszyscy uczestnicy ostatnie godziny przed wyjazdem do Jakubowic spędzą na pakowaniu niezbędnego sprzętu i paszy dla swoich wierzchowców. Gdyby jednak się okazało, że ktoś czegoś zapomniał (a to zdarza się nawet tym starszym jeźdźcom) to z pewnością będzie można dokupić niezbędne produktu na stoiskach w strefie Expo. Oby tylko nikt nie zapomniał zabrać ze sobą swojego szczęśliwego amuletu! Swoją drogą ciekawi jesteśmy, co obecnie spełnią tę „funkcję” u najmłodszych zawodników… Maskotki? Bransoletki? Zawieszki przy napierśniku? A może zupełnie coś innego… Może podczas wywiadów zadamy uczestnikom to pytanie.

Ola Osuch PP Jakubowice 2018

Na najlepsze pary MP i PP czekają też wspaniałe nagrody. Polski przedstawiciel firmy „Safe Riding” ufundował dla zwycięzców grup od A2 w górę wspaniałe bezpieczne strzemiona wyjątkowej włoskiej marki. A firma „StrapHorse” postanowiła nagrodzić najlepsze trzy pary w grupach A1 i A2 przepięknymi kantarami.

Współpracownicy portalu www.horsepony.pl i fanpejdża „Świat Kucyków/Horse&Pony” będą oczywiście na miejscu by obserwować zmagania zawodników i relacjonować na bieżąco wydarzenia z Jakubowic. Miło nam również poinformować, że w tym roku nasz portal jest jednym ze sponsorów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Jesteśmy pewni, że ci zawodnicy, którzy otrzymają ufundowane przez nas derki dla swoich kucy, będą bardzo zadowoleni. Nie możemy się doczekać by je wręczyć!!!

Program zawodów, listy i wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/kjosadkowski/tour/111

Autor: Anna Stach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here