W miniony weekend na terenie Sopockiego Hipodromu rozegrano Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu Juniorów na Kucach, Mistrzostwa Polski Młodzików w Ujeżdżeniu na Kucach, Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu Młodzików na Dużych Koniach oraz Puchar Polski w Ujeżdżeniu Juniorów Młodszych na Kucach. Łącznie do walki o medale przystąpiło 50 zawodników.

W Mistrzostwach Polski młodzików na kucach wystartowało 16 par, a medale zdobyli:

  1. Tola Wawrzkiewicz HALNY  -Sopocki Klub Jeździecki,
  2. Lena Kobylska JACKY – Klub Jeździecki Pegaz Reda
  3. Tatiana Dworacka RASHMI – Stow. Sportowy Klub Jeździecki Bobrowy Staw

W Pucharze Polski młodzików na kucach wystartowało 10 par, a medale zdobyli:

  1. Iga Fizia – VENUS – JKS Equi Verso
  2. Wiktoria Cwalina SZOGUN KJ Podkowa Gruszczyn
  3. Lena Sławek DOLLY -KJ Golden Dream

W Pucharze Polski juniorów młodszych na kucach wystartowało 11 par, a medale zdobyli:

  1. Pola Guerquin-Koryzma  – MILKY WAY PP
  2. Zuzanna Kunkel GOLDWIND EMPIRE’S POWER OF NATURE -Klub Jeździecki Pegaz Reda
  3. Wiktoria Celińska – Spodar ANGEL QUEEN – KJ Pegaz Reda

W Mistrzostwach Polski młodzików na dużych koniach wystartowały tylko 3 pary, końcowa kolejność:

  1. Aleksandra Rozesłańska SATURN – SKJ Bajardo
  2. Tola Wawrzkiewicz – LAJOLIE 5 – Sopocki Klub Jeździecki
  3. Zofia Witczak – HANNIBAL – KJ Golden Dream

W ten weekend także, na hipodromie Stada Ogierów w Bogusławicach można było oglądać zmagania najmłodszych na kucach i dużych koniach podczas rozgrywanych tam  ZODiM w skokach.

Świetną formę pokazały 4 amazonki plasując się na dwóch pierwszych miejscach w finałach swoich grup : Maria Wierucka, Maja Nagła, Roksana Nawrocka i Karolina Wernerowicz , która wygrała także MŁ. na DK i JM .  Debiutująca w Grand Prix DiE Małgorzata Babczyńska po bardzo ładnej jeździe uplasowała się na drugim miejscu z zerowym kontem.

BRAWO DZIEWCZYNY !!!!!

Końcowa  klasyfikacja  niedzielnych finałach  wyglądała następująco :

Finał A 0 – 11 par

  1. Maria Wierucka IKONA- Rio Grande Krosinko
  2. Maria Wierucka SANTA – Rio Grande Krosinko
  3. Martyna Skrobich NARCYZ – KJ Metpol

 

Finał A1 – 19 par

  1. Maja Nagła WALNUT SAMSON – KJ Stajnia Adamus
  2. Maja Nagła PASJONATA PARYS – KJ Stajnia Adamus
  3. Iga Chojowska BENETON – Bpk

Finał A2 – 30 par

  1. Julia Peszek LUNA – SKJ Beckersport
  2. Martyna Grobelny MAKS – LKJ Ochaby
  3. Roksana Frączkowska IMPRESA MISS NANDO

Finał C – 9 par

  1. Martyna Pliem-Perka NANCY PONYSPORT – KS Jumping Events
  2. Antonina Kucharska BLAZING DESERT MIRAGR – KJ Jolly Jumper
  3. Amelia Zubczyńska WOLF’S MORITZ V – KJ Humorek

Finał D-Bis – 19 par

  1. Karolina Wernerowicz MISSISSIPI – KJ Akademia Kucania
  2. Karolina Wernerowicz VALES BLUERAY – KJ Akademia Kucania
  3. Natalia Przybyła SAFARI SUNDANCE – KS Sydow Riding Team

Finał Mł. DK i JM – 22 pary

  1. Karolina Wernerowicz CARAJON – KJ Akademia Kucania
  2. Amelia Zięba GILEA – RC Sosnowice
  3. Weronika Grum DELI – KJ Folwark Wenus Suszki

GP D i E – 4 pary

1.Michał Dubiniak SPARKLING DARK KNIGHT – JKS Jaroszówka

  1. Małgorzata Babczyńska GATEAU HELLO DOLLY – Bpk

3.Hubert Aniołek OISIN BIOR DUBH – SKJ Pony Power

GP Dzieci – 5 par

  1. Nel Skotarczak CASCH M.E – KJ Podkowa Gruszczyn
  2. Lena Róża Rybak- Massalska HASSAN VAN DE WITTEMOERE – SKJ Ponylandia Wojciecjowice
  3. Irena Pawłowska MESKALINA – KJ Wiktorowo

Finał J i M

  1. Roksana Nawrocka PENNY LANE – Bpk
  2. Roksana Nawrocka CHENOA – Bpk
  3. Agata Borowczak GEMINI 2 – KJ Zbrosławice

 

 

Gratulacje dla Wszystkich zawodników !!!

A już za trzy dni  kolejne ZO DiM tym razem w Dąbrówce !!!

wyniki : SOPOT 

wyniki : BOGUSŁAWICE

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here