PZJ opublikował odpowiedź Ministerstwa Sportu na wspólne pismo prezesów Polskiego Związku Golfa, Polskiego Związku Tenisowego i Polskiego Związku Jeździeckiego.

Komunikat PZJ z dnia 23.04.2020

Niniejszym przedstawiamy odpowiedź Ministerstwa Sportu na pismo Panów Prezesów Polskiego Związku Golfa, Polskiego Związku Tenisowego i Polskiego Związku Jeździeckiego.

Ponadto informujemy, że trwają prace grupy roboczej powołanej przez Pana Jana Sołtysiaka – Prezesa PZJ nad projektem dokumentu „Zasady Organizacji Zawodów Sportowych Kalendarza PZJ w Okresie Obowiązywania Rozporządzeń Władz Państwowych Związanych z Epidemią Covid-19”,  w skład której miedzy innymi wchodzą Przewodniczący Kolegium Sędziów i Radca Prawny PZJ.

Projekt dokumentu jest obecnie konsultowany z komisjami sportowymi i Radą Szkolenia Jeździeckiego. Dokument  będzie pod koniec bieżącego tygodnia zatwierdzany przez Kolegium Sędziów PZJ.

Dokument  „Zasady Organizacji Zawodów Sportowych Kalendarza PZJ w Okresie Obowiązywania Rozporządzeń Władz Państwowych Związanych z Epidemią Covid-19” zostanie przesłany do Ministerstwa Sportu, a także do Panów Prezesów PZG i PZT z prośbą o rozważenia kolejnego wspólnego wystąpienia do władz państwowych mającego na celu rozpatrzenie możliwości jak najszybszego powrotu do organizacji zawodów sportowych w dyscyplinach, w których nie ma bezpośredniego kontaktu zawodników przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich procedur związanych z epidemią Covid-19.

W poniedziałek ma się też odbyć telekonferencja Zarządu PZJ z organizatorami zawodów.

źródło : PZJ

Link do pisma Ministerstwa Sporu 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here