Regulamin Ogólnopolskich Zawodów DiM -zmiany obowiązujące od 2020 roku

 

 

 

1.Nazewnictwo : Halowy Puchar Polski na Kucach (gr D ), Młodzików (A 2) i Dzieci I od 2020 roku będą rozgrywane jako Halowe Mistrzostwa Polski: na Kucach, Młodzików i Dzieci I.

2.Starty na kucach rozpoczynać będą mogły dzieci od 8 roku życia posiadające brązową odznakę, w konkursach do 70 cm włącznie i wyłącznie na kucach. Dzienna ilość startów 4.

  1. Tworzy się grupę A0 dla dzieci w wieku 8-10 lat jeżdżącą na kucach do 120 cm w kłębie.
  2. W każdych propozycjach zawodów ogólnopolskich dzieci i młodzieży musi być wpisany co najmniej jeden konkurs zabawowy dla początkujących zawodników. Startować w konkursach zabawowych mogą dzieci od 7 lat na kucu prowadzonym przez opiekuna. Jeżeli zawodnik posiada brązową odznakę może startować samodzielnie.
  1. Kiełzna i nachrapniki:

Zabronione są : podwójne kiełzna, wędzidełka wykonane z drutu, podwójnego drutu, łańcucha.

Nachrapniki: muszą być odpowiednio dopasowane i nie przeszkadzać kucykowi/koniowi w oddychaniu. Nachrapniki wykonane z innego materiału niż skóra są zabronione.

Nachrapniki zabronione

  1. Na terenie zawodów przez cały czas od momentu przybycia do zakończenia całych zawodów lub Mistrzostw

Niedozwolone są :

– wypinacze (nie dotyczy lonżowania konia)

– czarna wodza: zawodnicy do lat 11 włącznie – zabronione, dla zawodników od 12 lat zabroniona na torze konkursowym podczas startu.

– tylne ochraniacze – zapięcie typu ” Dźwignia”, żądne dodatkowe elementy nie mogą być umieszczone na ochraniaczu ani wkładane do środka

zapięcie typu „Dźwignia”- zapięcie dwukierunkowe

– zabronione jest używanie bata ujeżdżeniowego  na całym terenie zawodów

– Zabronione są ostrogi z obrotowym dyskiem  o grubości mniejszej niż 3 mm oraz z dyskiem z ząbkami

 

 

 

 

 

 

 

Dozwolone :

– ostrogi dla zawodników na kucach oraz w kategorii Dzieci: wykonane z gładkiego metalu, bodziec o długości do 2,5 cm  w konkursach do 85cm, w pozostałych konkursach bodziec o długości do 4cm. Długość bodźca mierzona od buta do czubka ostrogi. Bodziec wychodząc ze środka ostrogi musi być skierowany do tyłu i ustawiony poziomo, a gdy jest zakrzywiony musi być skierowany w dół. Powierzchnia kontaktu z koniem i wszystkie krawędzie muszą być gładkie i zaokrąglone. Dozwolone są ostrogi z płaskimi dyskami o zaokrąglonych brzegach i  grubości 3 mm i więcej.

– skóra, owcza skóra lub materiał podobny mogą być stosowane na pasku policzkowym pod warunkiem że materiał nie przekracza 3 cm mierzonej od policzka konia.

 

  1. Konkursy na styl dla kuców rozgrywane będą w drugi dzień zawodów, a dla dużych koni w pierwszy dzień rano
  2. W konkursach GP oraz finałach grup (z wyjątkiem grup A0 i A1) musi znajdować się  szereg potrójny lub co najmniej 2 szeregi podwójne.

9.Zalecane jest, aby w konkursach GP oraz finałach grup (z wyjątkiem grup A0 i A1) znajdował się  triplebar.

10.W konkursach GP zawodów otwartych obowiązkowa jest przeszkoda z lustrem wody (stacjonata na rowie, liverpool wypełniony wodą).

11. Zasady punktacji rankingowej

Punkty przyznawane są według finału grupy, w której startowała dana para ostatniego dnia. Jeśli para startowała w konkursach pocieszenia to punkty będą przyznawane według wieku zawodnika i grupy kuca/konia zawodów (dotyczy krajowych zawodów dzieci i młodzieży).

Punkty za konkursy pocieszenie zostaną naliczone wyłącznie jeśli w wynikach konkursu będą podane wysokości przeszkód danych przejazdów. Szczegóły punktacji rankingowej w tabeli nr 3,4,5,6 w Regulaminie ZO DiM.

12. Zmienione zostały wysokości w konkursie finałowym gr A1 na  70 cm, a w nowej grupie A0 wysokość będzie wynosić 50 cm. Zmiany nastąpiły także na Pucharze Polski  (na otwartym terenie i w hali ) w A1 II półfinał został podniesiony o 5 cm czyli wysokość przeszkód wynosić będzie 70 cm. W gr. A0 oba półfinały na wysokości 50 cm a finał 55 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here