fot. z archiwum zawodniczki

Royal 22 – letni siwy kucyk , doskonale Nam znany z parcurów pod Jolą Kóśką zakończył karierę sportową . Kucyk ten startując pod Jolą mocno zaznaczył swoją pozycję na parkurach i czworobokach. Wielokrotnie plasowali się na czołowych miejscach w konkursach stylowych jak i tych w których o zwycięstwie decydował czas . Największe sukcesy Royala i Joli to:

W ujeżdżeniu :Mistrzostwa Polski w 2019 w Sopocie i 2020 w Barłominie brązowy medal  w kategorii młodzików. W  2018,2019 i 2020 mistrzowie Wielkopolski i w tych samych latach zwycięstwo w Pucharze Wielkopolski.

W skokach na Mistrzostwach Wielkopolski w 2018  miejsce 5,  a w 2019 miejsce  4. Podczas cyklu Cavaliada Future w Warszawie w 2019 miejsce pierwsze i trzecie.

„Royal jest szefem w stajni. Zawsze pierwszy informuje rżeniem inne konie o karmieniu czy też jak ktoś przychodzi. Można brać z niego przykład nigdy się nie przejada i lubi się ruszać. Na wybiegu lubi dominować i przegania inne konie. Jedynie Kleo może sobie pozwolić na więcej widać, że ją uwielbia💘. Do tego stopnia, że na rozprężali rży i zaczepia kare kucyki (Kleo jest kara). Obcym dorosłym raczej nie ufa ale dzieci uwielbia. Nie znam osoby, która by go nie lubiła. Nawet nie marzyłam o tak wspaniałym przyjacielu i nauczycielu.” – tak zapamięta tego cudownego kucyka Jola.

Royal ma wielu wielbicieli , którzy z radością kibicowali mu i jego zawodniczce przez ostatnie lata. W piękny sposób Jola i jej rodzice symbolicznie zdjęli siodło i tak mały siwy sportowiec  o wielkim sercu dostał  zasłużoną emeryturę. Wspomnienia zostają na zawsze , więc na zawsze zostajesz z nami. Galopuj beztrosko po padokach i bądź z nami jeszcze długo .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here