Boss – PP i MP Jakubowice 2019

Boss to kucyk urodzony w 1994r. Jego pierwszym właścicielem był Pan Jan Liberski.  Następnie Boss trafił do Pana Wiesława Laskowskiego, który doprowadził go do czempionatu koni czteroletnich.

W 2004 roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy Pony w Jaszkowie pod Łukaszem Kozą, spytaliśmy Łukasza jak wspomina „kucykowe czasy”.   :                                                         „W swojej karierze miałem naprawdę wiele kucyków ,ale Boss najbardziej został w mojej pamięci i zawsze z uśmiechem na twarzy wracam do momentów wspólnie pokonywanych parkurów. Startował konkursy  130 na arenie ogólnopolskiej rywalizując na równi z dużymi końmi, nie raz zostawiając  je daleko w tyle. Był kucykiem o niezwykłej sile  i niesamowitym charakterze.”

Boss pod Łukaszem Kozą

 

Kaja Dankowska na Bossie

W 2005 roku starty zaczęła  na nim Kaja Dankowska, z powodzeniem startując w konkursach 135cm, później jego jeźdźcem został Krzysztof Okła. „Boss to koń mały ciałem a wielki duchem. Jest  moim rówieśnikiem , na nim właśnie jechałem po raz pierwszy konkurs  120 cm w Boninie. Boss ma bardzo zawzięty i mocny charakter. W boksie kochany, grzeczny natomiast zawsze największy problem stanowiło przeprowadzenie go przez stajnię. Boss wiele mnie nauczył i dostarczył  dużo  pozytywnych emocji związanych z sukcesami, które osiągnąłem dosiadając go. Razem zdobyliśmy srebrny medal na OOM, brązowy na PP w gr. D.”  Wygrali oni razem Puchar Wiednia rozgrywany na wysokości  135cm, w 2008 roku Boss drugi raz pod Krzysztofem Okłą wziął udział w Mistrzostwach Europy w Freudenberg w Niemczech.

Boss i Krzysztof Okła
Boss i Ewelina Gomułkiewicz

Po tym jego właścicielem został pan Marian Gomułkiewicz, do 2015 roku startowała na nim Ewelina Gomułkiewicz. Jeździli konkursy do 125cm,razem wygrali nie zliczoną ilość konkursów, a w 2014 roku, gdy Boss miał 20 lat zwyciężył w HPP w grupie D.

 

W 2016 roku Boss odegrał rolę profesora wprowadzając Asię Zawadke w „poważniejszą jazdę”, ale ze względu na swój wiek startował do 115cm, w 2016 roku para ta zajęła 4 miejsce na OOM, oraz wygrała Memoriał Deja. W wieku 25 lat w marcu tego roku Boss spełnił marzenie Asi , zdobyli razem srebrny medal Pucharu Polski w Lesznie. „Bossik to mój ukochany kucyk, mimo swojego charakteru, który pokazywał na każdych zawodach jest „misiem”, który uwielbia wszelkiego rodzaju drapanie i głaskanie, chociaż na początku próbował mnie zjeść, gdy wchodziłam do jego boksu. Jest cudownym konikiem, który zawsze daje z siebie 100%. Bardzo go kocham…”

Boss i Asia Zawadka
Boss podczas PP i MP w Jakubowicach 2019 -uroczyste pożegnanie

Ze względu na swój wiek fizyczny, (bo w swojej głowie on nadal ma 5 lat) kończy karierę sportową w świetnej kondycji w wieku 25 lat. Dzięki ośrodkowi jeździeckiemu Jakubus Osadkowski podczas tegorocznych Mistrzostw Polski oficjalnie w sposób wyjątkowy i wzruszający Boss zakończył swoją karierę .

„Dziękujemy Ci nasz kochany Świrku”-właściciele, hodowca, jeźdźcy, kibice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here