W ostatni weekend na terenie KJK Szary Michałowice rozegrane zostały HZO DiM będące jednocześnie ostatnią kwalifikacją do Cavaliady Future 2020/2021. W  finale A 0  najlepsza okazała się tegoroczna złota medalistka HPP w Lesznie  w tej grupie Martyna Grobelny na Fridzie z LKJ Ochaby. Drugie miejsce zajęła Maria  Wierucka z KJ Podkowy Gruszczyn , która debiutowała na tych zawodach na Sancie dosiadanej do niedawana przez Natalkę Kręgielską. Trzecia była Urszula Piontek na Beauty z Rio Grande Krosinko ,  młodsza siostra Heleny i Basi, amazonek które przesiadły się już na duże konie.

Finał A 1 jako kwalifikacja do Cavaliady Future Mini wygrała Maja Kliś na Klarze z Profit Orzesze , druga była Zofia Ciszek  na Bełcie, a trzecie miejsce zajęła Iga Chojowska na Benetonie z KJ Mustang Jaworzono . W Finale A 2 pierwsze miejsce po bardzo ładnej jeździe w rozgrywce w najkrótszym czasie przypadło Paulinie Słoniec  na Anapon Moonlight Dancer z KJ Trachy Sośnicowice . O 0,05 sek  wolniej rozgrywkę pokonała Martyna Grobelny tym razem na Maksie , potwierdzając tym samym świetną formę ,a trzecia  była Marika Kubera  na Nobelstar 0005 z Rio Grande Krosinko,  która miała czas gorszy od Martyny tylko o 0,02 sek.

Zwycięzcą Finału gr C została debiutująca w tej grupie Irenka Bigaj na Lotosie z KS Faruk,

para ta jeszcze do niedawna z powodzeniem startowała w grupie A2 i uczestniczyła w Cavaliadzie Future 2019/2020. Irenka również pierwszy raz startowała w Finale Dzieci II na Drimie plasując się na 6 miejscu. Drugie miejsce zajęła Martyna Pliem-Perka na Juniorze kucyku mającym zaledwie 125 cm w kłębie ale niesamowicie walecznym i skocznym. Na trzecim miejscu uplasowała się Zofia Biel  i D’April z WLKS Krakus Swoszowice.

W Finale gr D-Bis  pierwsze trzy miejsca zajęły  amazonki,  które debiutowały w tej grupie. Tylko dwie z zerowym kontem zakwalifikowały się do rozgrywki, w wyniku której zwycięzcą została Paulina Pellowska  z  JKS Barłomino na doświadczonym kucu Makuba 21, dosiadanym wcześniej przez Oliwię Płatek z KKJ . Druga była Matylda Szrajer z KKJ na Anakondzie, kucyku dla którego również był to debiut na tej wysokości. Na trzeciej pozycji uplasowała się dwukrotna złota medalistka MP w gr A2 Małgorzata Babczyńska z  KJ Mustang Jaworzno na Gateau Hello Dolly .W finale tym niestety nie obyło się bez upadków i tak też z koniem rozstała się Olga Pawłowska z KJ Equireno w wyniku czego doznała urazu ręki . Życzymy zawodniczce szybkiego powrotu do zdrowia i na parcury.

Dzieci II wygrała Amelia Lewkowicz z KJ Podkowy Gruszczyn na Cerember Me M , druga była Helena Piontek na Chebby z Rio Grande Krosinko, a trzecia Magdalena Wojda na Cornet MWz JKS Czanki.

W Grand Prix D/E  zwyciężyła Nadia Ambroziak na Dżarnie z SKJ Pony Power, na drugiej pozycji uplasowała się Dominika Czachór  i Milwi z Jurajskiego LKJ Udórz, a trzecia była Nell Sówka na Ben Gun z KJ Podkowa Gruszczyn .

Zwycięzcą Finału Dzieci I została Barbara Piontek na Rhianna S z Rio Grande Krosinko a drugi był Filip Kotarba na Bajer z Tow. 8 Pułku Ułanów Ks J. Poniatowskiego.

Finał Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej wygrała Marcelina Lech na Armanim z KJK Szary Michałowice, na drugim miejscu uplasowała się Maria Brańka Borja i Clint Easter z WLKS Krakus Swoszowice, trzecia była Marta Wypiór na Gina Royalty z KJK Pod Żubrem Niepołomice.

Zawody w Michałowicach były ostatnią, 6 kwalifikacją do Cavaliady Future 2020/2021. Jak zawsze zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem bowiem w rozgrywkach kwalifikacyjnych stanęło na starcie prawie 200 par  ale tylko 16 po 8 w każdej kategorii ma prawo startu w Cavaliada Future 2020/2021. Jak co roku prawo startu nawet bez kwalifikacji mają złote medalistki gr A1 i A2 z Jakubowic i Leszna. W tym roku są to Natalia Kręgielska z TKJ Garbówek (Jakubowice A1), Tola Wawrzkiewicz SKJ ( Leszno A1) oraz podwójna złota medalistka Małgorzata Babczyńska KJ Mustang Jaworzno ( Jakubowice i Leszno A2). Wiemy już na pewno, że w Cavaliadzie nie wystartuje Natalia Kręgielska, która przesiadła się na dużego konia a jej Santa poprowadzi  teraz do wielu zwycięstw kolejną młodziutką zawodniczkę 8 letnią Marysię  Wierucką. Rezygnacja Natalki z udziału w Cavaliadzie daje szansę  kolejnej zawodnicze z rankingu.

Ranking kwalifikacji w kategorii Mini wygrała Zofia Ciszek reprezentująca barwy KJ Akademia Kucania, która wystartowała we wszystkich 6 kwalifikacjach plasując się zawsze w pierwszej szóstce. Drugie miejsce zajęła Nel Skotarczak startująca w 3 kwalifikacjach z czego dwie wygrała (Sopot i Sowia Wola) dla Nel będzie to już 3 Cavaliada. Dzięki wygranej w Finale A1 na trzecie miejsce awansowała   Maja Kliś z Profit Orzesze startująca w 5 kwalifikacjach.

Najlepsza w kategorii  Midi  czym potwierdziła swoją doskonałą formę okazała się Małgorzata Babczyńska , która oprócz zdobytych dwóch złotych medali w czterech kwalifikacjach zebrała najwięcej pkt bo aż 57. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Przybylskiej z JUKS Abakus Kaczyna, która startowała w 3 kwalifikacjach a w Sowiej Woli wygrała. Trzecie miejsce zajęła Paulina Słoniec z KJ Trachy Sośnicowice, zwyciężczyni ostatniej kwalifikacji w Michałowicach. Dla Pauliny będzie to druga Cavaliada.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!! Trzymajmy Wszyscy  kciuki aby sytuacja Covidowa poprawiła się na tyle , aby Cavaliady się odbyły.

Pełny ranking :Ranking po VI kwalifikacji