Sezon otwarty ruszył!

W dniach 26-28 kwietnia odbyły się pierwsze w tym roku otwarte Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży w Poczerninie. Dopisała frekwencja na stracie pojawiło się 120 koni. Rezultaty niedzielnych finałów. Przedstawiają się następująco: w gr.A1 po przejeździe podstawowym do rozgrywki przystąpiło 11 par, tu najszybsza okazała się Nell Sówka z Podkowy Gruszczyn, 2 miejsce wywalczyła Kornelia Pawłowska a 3 Julia Parda na kucu Malibu Star.

W gr. A2 również 11 par przystąpiło do rozgrywki 1 miejsce po świetnej jeździe zdobyła Basia Piontek dosiadająca Cykora 2 miejsce zajęła tryumfatorka gr. A1 Nell Sówka tym razem na Ben Gun a 3 miejsce wywalczyły Wiktoria von Mauberg i Koekoekshof Mariska z KJ Wiktorowo

W Gr.C miłe zaskoczenie bowiem 1 miejsce zajął Antonii Śliwiński i Szogun, którzy debiutowali w tej kategorii na tych zawodach 2 miejsce zajęła Karolina Bar i Markiza a 3 lokata powędrowała do Kingi Berghauzen i Penelopy.

W gr. D bis jako jedyna oba parkury pokonała bezbłędnie Olga Styła, tuż za nią uplasowała się Nadia Ambroziak a 3 miejsce zajęła Helena Piontek dosiadająca Kamilli H.

Cieszy powrót na parkury ogólnopolskie Mai Drobny i Julii Walorek, których nie mogliśmy zobaczyć na Halowym Pucharze Polski .W Finale Dzieci II 1 miejsce zajęła Karina Dzięgielewska i Olster 2 miejsce dla Zuzi Sterczyńskiej i Ariany a 3 miejsce dla Zosi Michalak i Liberty Life.

W Grand Prix gr. D niestety tylko 2 zawodniczkom udało się pokonać ten dosyć wymagający parkur. 1 miejsce zajęła Laura Tralewicz-Pielak na Ballyhane Fraddy, podopieczna Marzeny Jurzak tryumfowała na tych zawodach 4 krotnie! 2 miejsce zajęła złota medalistka Halowego Pucharu Polski Dominika Henzel na kucu Tiffany. Grand Prix Dzieci 1 wygrała zawodniczka gospodarzy Wiktoria Jannasz na koniu Phenix a 2 miejsce zajęła reprezentująca Podkowę Gruszczyn Marta Konarska, która od jakiegoś czasu dosiada fantastycznej Lili Marlen. Finał Rundy Juniorskiej bezbłędna i najszybsza w rozgrywce była Lena Maruszak na koniu Calandria, 2 miejsce zajęła zwyciężczyni obu konkursów klasy C Aleksandra Osuch dosiadająca Crown Du Buisson Z, natomiast 3 lokata powędrowała do Wiktorii Jannasz!

Przed nami majówka, zawody ogólnopolskie w Iwnie a tydzień później w Ciekocinku !

Zdjęcia i tekst: Klaudia Hatała